Strana 3 z 5
Sejmutí bočnic chce trochu cviku. Fractal zvolil nový systém, musíte je jakoby vycvaknout a pak bočnici odklopit. Ale funguje to výborně a velmi dobře, když na to přijdete. Skvělé zpracování skleněné bočnice zaujme, vypadá a pracuje se s ní, jako by to skutečně byla běžná bočnice, což u většiny ostatních skříní rozhodně neplatí.
Vnitřní uspořádání se v základu snaží zkombinovat nový svět s tím starým. A musím říci, že Fractal hodně zapřemýšlel a udělal R6 přeci jen lepší než R5. Přitom velká variabilita zůstala. Avšak zatímco u R5 jste museli hodně volit mezi disky, mechanikami či výměníkem vpředu, u R6 se Fractal snažil, abyste mohli mít všechny výhody.
Tradiční koše tedy vyhodil a místo nich je tu posouvatelný panel, velmi malý jednoduchý košík pro jednu 5,25“ mechaniku nahoře, a několik samostatných držáků pro HDD, se kterými se dá snáze hýbat.
Vzadu a zadní straně vidíte jednoduché vedení kabelů a dvě pozice pro 2,5“ SSD disky. Také je zde NEXUS + smart hub, tedy modul pro připojení a jednotné ovládání ventilátorů. Fractal ale nevymýšlel žádný speciální SW a aplikace. Skříň také nemá RGB osvětlení apod.
Co má jsou tři ventilátory, což je vše, co většina potřebuje. 2x Dynamic X2 GP-14 140mm vepředu a jeden stejný ventilátor vzadu. A chlazení skříně je tak vyřešeno. Skříň lze pochopitelně pro snadnou montáž komponent výrazně rozebrat, zejména horní část.
Nově má DEFINE R6 proti DEFINE R5 oddělený prostor pro zdroj, jak je dnes dobrým zvykem. A Fractal toho využil, na ten tunel můžete namontovat ty držáky pro SSD disky, co jsou vzadu anebo na ně můžete namontovat právě redukci z PCIe x16 a tedy vertikálně do skříně dát grafickou kartu.
Skříň můžete přestavět, kdy lze vyjmout všechny ty držáky pro 3,5“ HDD, také ten držák 5,25“ mechaniky a celou tu stěnu posunout dozadu a tak udělal dnes moderní a časté uspořádání skříně s prostorem pro velké chlazení bez HDD vpředu. Anebo to tam všechno můžete nechat, jak je v základu.
Myslím, že to by k teoriím stačilo, podívejme se na praktickou montáž …
|