Strana 3 z 5
Samozřejmě i uspořádání interiéru je stejné, jako u klasické S2. Proti modulární R6 verze tedy S2 série postrádá možnost předních košů pro disky apod. Ale to většině dnešních uživatelů PC nijak vadit nebude. Naopak. Je zde slušný prostor pro vodní chlazení atd. Přístup do skříně je řešený skvěle. Bočnice, ač jsou skleněné, mají klasickou konstrukci jako bočnice a upínání vzadu, kdy navíc samy drží na pozici a dají se snadno a jednoduše sejmout.
Stejně tak lze odtrhnout i přední panel, nejdříve ale musíte vysunout celý ten spodní filtr, ale vysouvá se dopředu, což hodně věcí ulehčuje. Můžeme si tedy prohlédnout přední panel z druhé strany a vidíte, že přístup vzduchu je opatřený vyjímatelnými filtry po stranách.
Sejmutí horního panelu je jednoduché, Fractal na to má mechanismus, kdy stačí stisknout velké tlačítko a panel nadskočí a snadno ho sejmete. Místo něj tak můžete doosadit držák a filtr a mít tak horní pozice přístupné a funkční pro chlazení. Jak vidíte, všechny 4 panely jsou tedy tvořené velkými kusy zatmaveného temperovaného skla, což se odrazí hlavně v ceně i hmotnosti.
Vnitřní uspořádání je jinak stále to z S2, tedy velmi prostorné, velmi dobře v detailech řešené, s dobrým přístupem ke všemu. Ve výbavě nechybí velký modul pro připojení ventilátorů a řízení jejich otáček a má SATA napájení ne molex. Specialitou RGB verze je pak i dodávaný RGB modul pro přímé ovládání podsvícení, opět se SATA napájením, ke kterému můžete do série připojit všechny 4 podsvícení RGB ventilátory ale také RGB pásek který je současní VISION RGB verze v základu.
Liší se osazené ventilátory. Standardní DEFINE S2 má osazené 3x 140mm Dynamic X2 ventilátory. VISION S2 Blackout má 4x 140mm Dynamic X2 PWM ventilátory a testovaná VISION RGB má 4x PRISMA ARGB PWM 140mm ventilátory, což je naprostá novinka v nabídce společnosti. Budou k dostání i samostatně. A to ve 140mm i 120mm velikosti s PWM i bez něj.
Jaká je tedy tahle skříň v praxi? Podívejme se na to.
|