Fractal Design ION Gold 850W – TEST a RECENZE kvalitního výkonného zdroje za dobrou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 21 duben 2021
Přejít na obsah
Fractal Design ION Gold 850W – TEST a RECENZE kvalitního výkonného zdroje za dobrou cenu
Zdroj
Testy aneb plní, co slibuje?
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Fractal Design ION Gold 850W – TEST a RECENZE

                                            kvalitního výkonného zdroje za dobrou cenu

Společnost Fractal Design nabízí nejen velmi dobré skříně a chlazení, ale také napájecí zdroje pro naše počítače. Aktuálně rozšiřuje svou nabídku ION modelů o verze s 80Plus Gold účinností, které jsou cenově znatelně dostupnější než špičkové modely ION+ PLATINUM, které jsme testovali dříve.

Pokud jde o vzhledový design, Fractal nicméně použil velmi podobnou konstrukci jako u ION+, tedy velmi elegantní a funkční zároveň. Součástí nové řady Ion Gold jsou modely 550W, 650W, 750W a 850W. Všechny v rozumně kompaktním ATX provedení s rozměry 150x150mm a chlazené velkým 140mm ventilátorem Fractal Design Dynamic série. Samozřejmě kabeláž je i zde plně modulární.

Do redakce nám dorazily dva modely. A to 650W a 850W, ale dnes se podíváme na ten nejvýkonnější. Pokud se ptáte, kdo je OEM partnerem, a tedy fyzicky výrobcem platformy, tak jde o známou společnost High Power. Ta vyrábí pro mnoho jiných značek i výrobců sestav. V tomto případě ve spolupráci těchto dvou firem je použita modernější „GOLD“ platforma, poměrně robustní a modernizovaná, aby vyhověla požadavkům ATX 2.52 standardu atd. Využívá mix primárně japonských a sekundárních Taiwanských kondenzátorů. Na tuhle řadu zdrojů pak Fractal nabízí solidních 7 let záruky.

  • Fractal Design ION Gold 850W

Nejvýkonnější model v řadě je ale jinak svými rozměry a provedením shodný s těmi slabšími modely. Není tedy nijak delší. Přesto tu nějaké samozřejmě fyzické rozdíly jsou. 850W je „uvnitř“ robustnější, má také více konektorů a kabeláže než základní slabší varianty.

Výrobce vsadil na vlastní 140mm ventilátor (Fractal Dynamic série), který má pro každý výkonový Ion Gold model jiné parametry a charakteristiku. U slabších verzí se může točit pomaleji, protože nároky na chlazení jsou nižší. 850W jej ale může pustit až na 2000ot/min v maximech. Nicméně většinu času se točí mnohem pomaleji (i v plné zátěži) a zůstává tedy dost tichý. Udávaná efektivita je 80 PLUS GOLD, tedy minimálně 89% a lepší (230V EU). Jaká je realita? To si samozřejmě dnes proměříme.

Takže se na něj podívejme podrobněji.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Zero Company tahová hra od tvůrců XCOM!
Star Wars Zero Company tahová hra od tvůrců XCOM!Pátek, 18 duben 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 342x
Komentářů: 0
Marathon od Bungie/SONY představen – nový „Concord“?
Marathon od Bungie/SONY představen – nový „Concord“?Čtvrtek, 17 duben 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 545x
Komentářů: 0
Baldur’s Gate 3 se loučí! Poslední aktualizace a konec!
Baldur’s Gate 3 se loučí! Poslední aktualizace a konec!Úterý, 15 duben 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1724x
Komentářů: 2
Forever Skies – survival inspirovaný Subnauticou ve verzi 1.0
Forever Skies – survival inspirovaný Subnauticou ve verzi 1.0Pondělí, 14 duben 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1903x
Komentářů: 0
Commandos: Origins vychází. Herně OK, technicky nedotažené
Commandos: Origins vychází. Herně OK, technicky nedotaženéČtvrtek, 10 duben 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1113x
Komentářů: 0
The Outer Worlds 2 v herní ukázce!
The Outer Worlds 2 v herní ukázce!Středa, 09 duben 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1344x
Komentářů: 1