Strana 4 z 5
Jako obvykle parametry a možnosti uváděné výrobci na papíře jsou jedna věc, praxe toho, co se do které skříně skutečně vejde, a jak, je často věc druhá. Takže jsme zkusili, jaká omezení jsou v případě MESHIFY 2 v praxi montáží různých variant komponent.
Ač není vyloženě dělaná pro E-ATX formát a je spíše na míru pro ATX, dají se sem některé menší E-ATX desky (šíře 285mm) namontovat. Ale prostě není to úplně ideální, protože překryjete průtahy kabeláže a musíte tak pak vést kabeláž okolo, což není tak elegantní.
Nicméně menší E-ATX se sem prostě vejdou. Ale z principu doporučuji tuhle CASE hlavně pro ATX formát. Pokud chcete víc, je tu verze XL.
Ale ano, i ten E-ATX se sem vejde, což je největší generační změna proti DEFINE R6 předchůdci.
Opět, velké možnosti. V závislosti na tom, jestli skříň modulárně upravíte pro ty „koše na HDD“ vpředu, můžete mít s nimi prostor pro 315mm dlouhou grafiku, kam se vejdete s většinou (ale ne všemi i velkými výkonnými kartami). To platí i o vertikální montáži. Bez těch košů na disky pak omezeni délkou vlastně nejsou.
Pozor, vertikální montáž karty je sice možná, ale příslušenství si musíte koupit zvlášť. Fractal jej sice také nabízí v podobě Flex B-20 modulu, ale stále jde jen o PCIe 3.0 řešení, nikoliv o PCIe 4.0, což dělá trochu potíže pro současnou generaci PCIe 4.0 grafik. Obecně prostě pokud nemusíte, tak nedoporučuji tyhle brackety používat a grafiku vždy osazovat přímo do desky bez PCIe prodlužek.
Ale možnost to zde prostě je …
DEFINE 7/ MESHIFY 2 jsou výjimečné tím, že umožňují dvě rozdílné koncepce uspořádání vnitřku. V tzv. SERVER uspořádání je možné osadit až 13x 3,5“ HDD a 4x 2,5 SSD. Samozřejmě budete si muset přikoupit upínky a brackety, tolik jich v základu není, ale ta možnost tu je.
V základní konfiguraci bez těch košů a posunutého panelu, má pak skříň klasicky prostor v malém koši na dva 3,5“ disky pod tunelem a jedna pozice je díky bracketu na zadní stěně. V základu lez osadit také 2x SSD 2,5“, další dvě pozice by byly využitelné na tunelu, ale musíte si přikoupit ty upínky.
Prostě skvělá modularita, zejména když platí fakt, že tam můžete mít současně ty koše na disky v předu a před nimi může být osazen stále i výměník vodního chlazení s ventilátory. Tohle je opravdu unikátní možnost dnes.
Case je dělaná standardně na ATX zdroj, montuje se na rámeček zezadu. Díky prostornosti se sem vejdou i delší zdroje.
Také se dají otočit ventilátorem vzhůru, tunel má perforace pro chlazení.
Ačkoliv mají DEFINE 7 a MESHIFY 2 stejné možnosti, pokud jde o osazení ventilátory a výměníky, MESHIFY 2 jednoznačně lépe chladí. Přední panel je zcela zásadně mnohem méně restriktivní pro přístup vzduchu. Takže i se stejnou konfigurací má DEFINE 7 s tím pevným panelem horší teploty na komponentách než v případě osazení do MESHIFY 2 verze.
Celkem se do skříně vejde 3x 120/140mm ventilátor na přední a také na horní panel. 1x 120/140mm se dá osadit na zadní stěnu a dva ventilátory na podlahu. V dodávaném základu Fractal osadil 3x 140mm Dynamic ventilátor. Dva jsou vpředu, jeden na zadní stěně. Potěší v základu osazený a dobře schovaný Nexus+2 modul, pro připojení ventilátorů. Jsou zde 3x 4-pin a 6x 3-pin konektory.
Tomu všemu samozřejmě odpovídají i možnosti osazení výměníků a jejich velikostí. Do skříně se v pohodě vejdou 2x 360mm výměníky najednou. Dokonce na strop se dá osadit až 420mm výměník, ale na přední panel současně už se pak vejde „jen“ 280mm.
Pokud jde o klasický tower CPU chladič, tak Fractal uvádí 185mm jako maximální výšku, a pořád zde bude rezerva. Do toho se ale vejdou úplně všechny současné i největší věže, které vůbec na trhu jsou. Takže opravdu bez nejmenších potíží.
Podívejme se tedy na hodnocení a závěr …
|