Strana 5 z 5
MESHIFY C je další variace Fractal Design na již dříve uvedenou DEFINE C. Vnitřní uspořádání a konstrukce je identická. Jedná se o skříň pro nižší střední třídu, kdy konkurentů má ale poměrně hodně. Fractal nabízí tradičně velmi pěkný design, rozumně kvalitní, nepřeplácané a hlavně funkční provedení za rozumnou cenu.
MESHIFY C je designově odvážnější než poměrně strohá DEFINE řada, i když obě jsou dostupné ve verzi se skleněnou bočnicí. Ta na MESHIFY C se mě ale líbí více. Designově je MESHIFY C zajímavější, velmi pěkný je ten předek s různě nalisovaná přední mřížkou.
Z funkční hlediska je však mezi MESHIFY C a DEFINE C jasný rozdíl v tom, že DEFINE verze má odhlučněný přední panel, horní panel i bočnice. Je tak uzavřenější, což znamená, že je z hlediska hlučnosti „tišší skříň“. Je také jen asi o 200 korun dražší (TG verze). MESHIFY C je otevřená, nedbá na nějaké odhlučnění. Ani ta druhá pevná bočnice nemá odhlučňovací hmotu. Jinak jsou ale skříně stejné. Co oceňujeme je opravdu skvěle řešené chlazení, snad jen s výjimkou toho předního krytu na tunelu, který je tam docela hloupý, protože pro chlazení disků pod tunelem by bylo dobré mít v předu 120mm ventilátor a ten tam sice osadit jde, ale samozřejmě bez toho krytu tunelu. Jinak však lze do této skříně osadit ten nejvýkonnější hardware a osadit tam i kompletní okruh vodního chlazení včetně výměníku a expanzní nádoby a vše se tam krásně vejde.
Osobně bych vytkl dvě věci. Osobně si myslím, že horní pozice pro ventilátory jsou pro většinu lidí zbytečné, takže by bylo fajn, kdyby i MESHIFY C mělo ten plný kryt jako má DEFINE C. Dále bych pak doporučoval trochu lépe propracované vyjmutí přední mřížky, které není zdaleka tak jednoduché a na první pohled zjevné, jak by se slušelo. A pak je tady situace s grafikou. Na trhu stále jsou obrovské a dlouho grafické karty s 300+mm a ty tam neosadíte, pokud tam současně chcete mít v předu i výměník vodního chlazení. Skříň je prostě příliš krátká. Maximem je 285mm s výměníkem vpředu, do čehož se řada grafik vejde, ale zdaleka ne všechny. Fractal zjevně počítá s tím, že do této skříně zamíří buď kompaktnější grafiky nebo karty chlazené vodou, pro což je skříň skvěle navržena.
Rozhodně jde o cenově dostupnou velmi pěknou, a hlavně funkční skříň, která určitě může Fractalu nahnat pár zákazníků, kterým se DEFINE C verze zdála příliš vzhledově nudná :). A to je evidentně účel tohoto modelu a výběr je určitě fajn.
Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|