Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne kompletní náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. V levé části se nachází pozice pro základní desku, pod ni jsou pak dva 120 mm RGB ventilátory, stejně tak nad deskou pod stropem. Další 120mm RGB ventilátor se pak nachází pod stropem v levé části skříně. Co je ale u této PC skříně neobvyklé je další ventilátor umístěný v místě přesně za soketem základní desky.
Z druhé strany skříně vidíme vpravo dole pozici pro zdroj a hned nad ním se nachází krycí plech pro pozici základní desky, který pojme dva menší 2.5“ SSD disky. Nalevo od zdroje pak najdeme další pozice buď pro dva 3.5“ HDD nebo lze udělat kombinace jedno 3.5“ a dvou 2.5“ Celkem jde tedy do této skříně namontovat až pět disků, což je na tak malou skříň celkem slušné číslo.
Co se mi na skříni už tolik nelíbí, je způsob, jakým je řešen management kabeláže. Sice zde máme dvojici suchých zipů, které dost pomáhají ale mezi plechem od desky a bočnicí není moc místa. Ani otvory kudy kabely vedete k základní desce nemají žádnou gumovou výplň. Ovšem k dané ceně proste musely přijít nějaké ty kompromisy. S managementem kabeláže si prostě budete muset vyhrát trošku víc, aby to vypadalo a aby šla skříň pohodlně zavřít.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v celkem vyrovnaném režimu, který je možná mírně podtlakový. Každopádně díky opravdu velkému přísunu studeného vzduchu byste neměli mít problém ani s výkonnějšími komponenty. Pokud jde o ten speciální ventilátor za soketem základní desky, v tabulce níže se dozvíte, jaký vliv má jeho přítomnost na komponenty uvnitř. Největší přínos má logicky pro teplotu napájecí kaskády a okolí procesoru, kde by dle výrobce měl pomoci až o 10-11°C než když tam ten ventilátor není.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|