Strana 3 z 5
Bočnice jsou přišroubovány jedním rukou povolitelným šroubem a pak se jen vycvaknou. Stejně nacvaknutý je ten horní panel. Ta ocelová bočnice a horní panel jsou relativně tenké, pokud jde o ten kov, ale celý jejich vnitřek je tvořen ještě dodatečným masivním plastovým panelem, takže je to jako komplet velmi robustní a pevné ve výsledku. Současně funguje i jako prachový filtr.
Odejmou lze všechna ta přední skla, ale přední a šikmé jsou přišroubovány. Což dává smysl. Demontáž není složitá.
Horní panel kryje komoru, která je tvořena vyjímatelným ocelovým držákem pro ventilátory/výměník. Umožňuje buď osazení ventilátorů do toho prostoru, nebo osazení výměníku a ventilátory pak „zevnitř“ skříně. V každém případě dobré řešení s dostatkem místa.
To samé platí o komoře v podlaze, která tedy slouží jako přístup vzduchu do skříně. Tam jsou z výroby 2x 120mm HYTE ventilátory a třetí 120mm je pak klasicky na zadní stěně.
Asi největší zvláštností skříně je PCIe 4.0 riser, který je naprostou nutností, protože Y60 neumožňuje klasickou montáž grafické karty (s výjimkou low profile). Je možné namontovat kartu výhradně vertikálně.
Pokud jde o prostor pro disky, zdroj a kabely, je ho opravdu hodně, kdy prostor za deskou je velký. Zde už je vidět snaha o jednoduchost. Prakticky všechno, co není vidět za tím sklem, je „konstrukčně a provedením maximálně jednoduché“, ale co vidět je, má trochu extra prvků a hezčí design. Což je pointa celé skříně.
Co se tedy dá namontovat dovnitř?
|