Strana 3 z 5
Po odkrytí bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení je na první pohled odlišné od dnešního zavedeného standardu. Pozice na disky se nacházejí místo mechaniky, pro kterou tedy žádná pozice nezbyla. SSD disky se pak montují z druhé stran skříně.
I pohled z druhé strany skříně je opět trošku nezvyklý. V levé části jsou dvě pozice pro ventilátory vybavené plastovým krutem pro lepší účinnost ventilátorů. V pravé části skříně jsou dvě pozice pro SSD disky a nahoře vpravo je pak pozice pro zdroj.
Co se mi na skříni hodně libí, je to, jak je vyřešeno připevnění bočnic. Ta s tvrzeným sklem není vybavena klasickým šroubováním, ale je připevněna pomocí dvou zacvakávacích pojistek. Otevření bočnice je tak otázkou pár sekund. U druhé bočnice jsou pak již klasické dva šroubky, ale stačí je povolit a bočnice se otevře s tím, že šroubky stále drží na bočnici a nevypadnou zcela.
In Win 101 je tedy rozměrově skříň spadající do kategorie MIDI Tower, ale i přesto je v ní hodně místa i pro větší grafické karty.
Ve skříni je místo až na 421 mm dlouhé grafické karty s tím, že není problém ani s dvěma kartami v SLI nebo Crossfire.
Ohledně ventilátorů není skříň v základu vybavena ani jedním ventilátorem, takže s tím musíte případně počítat a nějaký ten ventilátor si přikoupit. Odtud tedy překvapivě nízká cena skříně. Kolik je třeba ventilátorů pro zajištění dobrého toku vzduchu se v dnešní recenzi také podíváme. Pokud jde o maximální výšku chladiče na CPU, zde nám skříň dovolí nainstalovat až 160 mm vysoký chladič, což pokrývá většinu dnešní nabídky. Pokud jde o AiO, tak podle výrobce se vejde, 240mm na ten bok, 360mm na podlahu a 120mm na zadní stěnu.
A jaká je tedy v praxi?
|