Jako testovací komponenty jsem zvolil platformu založenou na LGA1700 od Intelu s procesorem i5-12700KF. Základní desku i grafiku poskytla společnost Gigabyte v podobě luxusní základní desky Z690 Aorus Xtreme. Od stejné společnosti pak dorazil i AiO chladič a také grafická karta Gigabyte Radeon RX 6800 XT 16GB Gaming. Systémový disk je nainstalován na NVMe SSD disku FireCuda 530 2TB od společnosti Seagate s rychlostí 7GB/s. Paměti jsem osadil od společnosti Crucial Ballistix 2x16GB DDR4 3600MHz. O napájení celé sestavy se pak postaral kvalitní 1200W zdroj AORUS P1200W s platinovou certifikací.
Po smontování jsem již pouze nainstaloval operační systém a nastavil režim otáček ventilátor na auto přímo v BIOSu základní desky, tedy přesně tak, jak bude používat asi většina uživatelů.
Ohledně montáže, výtku nemám žádnou, instalovat komponenty do této skříně nepředstavuje větší problém. Uspořádat kabely je sice trochu na delší lokte, protože mezi bočnicí a plechem je o něco méně místa, než bývá u takto velkých skříní běžné.
Provozní teplot
Teploty jsem se rozhodl měřit na procesoru i grafické kartě a to, jak ve stavu skoro žádné nečinnosti, takže brouzdání internetem apod., ale i v režimu 100% vytížení procesoru a grafické karty. Hlavně „burn“ režim grafické karty otestuje kvalitu vnitřního airflow skříně do maxima.
U procesoru jsem měřil maximální teploty pomocí hodinového trápení v zátěžovém OCCT. Maximum, které jsem naměřil, bylo 71°C. AiO Chladič je opravdu dobře zásoben studeným vzduchem díky trojici předních ventilátorů a jeho chod je velmi kultivovaný, více méně o něm nevíte.
U grafické karty jsem teplotu měřil v zátěžovém benchmarku 3D Mark FireStrike po dobu 30 minut, kde se nakonec teplota vyšplhala na slušných 71°C, Gigabyte použil velmi masivní chlazení, takže grafická karta byla po celou dobu i krásně tichá. V době nečinnosti pak teplota spadla na hranici 37°C, s tím že ventilátory se netočily a grafika fungovala zcela pasivně. K nízkým teplotám dost pomohl masivní přísun studeného vzduchu.