Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je až na pozici zdroje celkem tradiční. Co jistě hned každého praští od očí je přítomnost již předinstalovaného AIO chladiče téže značky. Dobrou zprávou je že výrobce nepodcenil ochranu bloku na procesor. Ten je celý obalen ochranným materiálem a zafixován k hlavnímu plechu skříně. Pokud jde o diskovou kapacitu, v pravém horním rohu jsou dvě vysouvací šachty pro 3.5“ nebo 2.5“ disky.
Pokud se podíváme na druhou stranu skříně, v pravém dolním rohu jsou další dvě pozice pro 2.5“ disky. Disková kapacita skříně je tedy více než dostatečná.
Pokud jde o instalaci kabeláže, mezi plechem na kterém drží deska a bočnicí není moc místa, rozhodně tedy radím si opravdu dát práci s vyvázáním kabelů a rozhodně doporučuji koupi zdroje s odpojitelnou kabeláží, abyste měli zapojené opravdu jenom ty, které používáte.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně nasáván větší silou, než je ze skříně vytlačován. Ovšem ničemu to nevadí, protože většina ohřátého vzduchu samovolně odchází perforací v zadní bočnici.
Pokud byste chtěli chladící schopnosti vylepšit, je zde možnost osadit 3 další ventilátory na dno skříně. Tím byste i značně vylepšili chlazení grafické karty, protože by měla o dost větší přísun studeného vzduchu.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|