Dnes se podíváme na jeden z aktuálně nejlepších modelů počítačové skříně na trhu. Velmi populární mezi PC nadšenci, pro svou celkovou funkčnost, variabilitu a kvalitu. Lian Li a jeho O11 Dynamic EVO, je taková malá evoluce staršího a také námi dříve testovaného modelu bez onoho přídomku EVO na konci.
Ten jsem testoval v roce 2019 a po cca 4 letech tedy vychází jeho nástupce. Na vývoji se opět podílel slavný německý overclocker/youtuber známý pod přezdívkou Der8auer. Skříň je navržena tak aby při kompaktní velikosti co nejvíce vyhovovala potřebám instalace stavěného vodního chlazení, a hlavně aby výsledný chladící výkon byl co nejlepší z hlediska chlazení i výkonných komponent. A samozřejmě aby na to všechno bylo co nejlépe vidět :).
Lian Li PC-O11 Dynamic EVO patří do série modelů PC-O11, takže neplést s dalšími verzemi, které se mohou lišit třeba jen písmenkem v názvu. Například PC-O11WXC je zcela jiná skříň ;).
Case je postavena z ocelového plechu, tvrzeného skla a hliníku v jednoduché funkční konstrukci. Je vybavena hned čtyřmi velmi kvalitními prachovými filtry s rozumným přístupem. Přední panel kombinuje materiály jako hliník a tvrzené sklo. Prostor uvnitř je dostatečně velký až pro tři 360 mm radiátory vodního chlazení. Case má také neobvyklé dvě pozice pro zdroj, což může pro některé nadšence znamenat zajímavý přínos. Za nejzajímavější ale považuji flexibilitu, kdy vnitřní uspořádání skříně lze přemontovat tak, aby do skříně bylo vidět z pravé strany:
Hlavní body udávané výrobcem:
Podpora základních desek formátu: Mini-ITX, mATX, ATX, E-ATX
Boční a přední panel z tvrzeného skla
Možnost instalace až tří 360mm radiátorů vodního chlazení a 10 ventilátorů
Pozice pro instalaci disků vyměnitelných za provozu
ARGB LED Pásek na předním panelu
4 magnetické prachové filtry
Skříň Lian Li O11 Dynamic EVO je přesto všechno rozměrově skříň spadající do stále ještě kompaktní kategorie miditower, ale i tak je v ní opravdu hodně místa pro větší grafické karty, nebo docela vysoké chladiče na CPU. Dokonce se do ní dá osadit formát základní desky E-ATX, což není u této kategorie skříní až tak obvyklé. Nicméně doporučuji zůstat u ATX, pro který je opravdu ideální. Ve skříni je místo na 425 mm dlouhé grafické karty. Ohledně použitých ventilátorů, žádné zde z výroby nejsou, což s ohledem na cenu je trochu kontroverzní na druhou stranu výrobce zná své publikum a ví, že si budou osazovat vlastní. Avšak celkem lze osadit až 10 ventilátorů v případě 120mm. Pokud jde o maximální výšku chladiče na procesor, zde nám skříň dovolí nainstalovat až 167 mm vysoký chladič.
Do skříně lze namontovat až tři velké 360 mm radiátory o tloušťce až 120 mm, zde je krásně vidět že se při vývoji skříně myslelo opravdu na všechno a není problém vybavit skříň i opravdu tlustým radiátorem s obrovským chladícím výkonem. Další vychytávkou je možnost osadit skříň hned dvojici počítačových zdrojů, u kterých může jejich délka dosahovat až na 220 mm. Celkové rozměry skříně jsou na délku 465 mm, na výšku 459 mm a na šířku pak 230 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 12,7kg. Podívejme se na ni tedy podrobněji …