Strana 5 z 5
Skříň O11 Dynamic se Lian Li povedla a připomínky a návrhy Der8auera, který zjevně ví, co dnešní nadšenci do vodního chlazení a taktování od skříně očekávají, byly určitě přínosné. Takže se nedivím, že se nestyděl se pod skříň podepsat, kdy CASE obsahuje plaketu s jeho jménem. Hezký detail.
Co se nám obecně na skříni libí je fakt, že nejde úplně s davem a není prostě stejná, jako 90% konkurence. Nesnaží se sice objevit Ameriku a znovu vynalézt PC skříň, ale ten dnes obvyklý otevřený vnitřní design a uspořádání přeci jen dělá trochu po svém. Místo přístupu vzduchu zpředu, je zde mohutný přístup z boku. Líbí se nám řešení usazení zdroje a stejně tak možnost hnát vzduch zespodu ke kartě je zajímavý. Většina skříní má dnes dole tunel, tato skříň jej nemá a funguje to.
Přitom celkově se nedá říci, že by Lian Li vymýšlelo něco výrazně inovativního. Design je celkově jednoduchý, použité materiály nejsou nijak exotické, ani se jimi neplýtvá. Snad jediné, co se dá vytknout, je absence ventilátorů v základu, kdy zkrátka si musíte dokoupit ventilátory sami, což se pochopitelně na ceně odrazí. Takže berte v potaz při srovnání cen, že většina skříní v této cenové hladině má většinou 3 ventilátory osazeny a ty také něco stojí. Tahle je nemá, a tak se cena může zdát o něco atraktivnější za takhle postavenou case. Na druhou stranu lze absenci ventilátorů pochopit a ohodnotit jako správné rozhodnutí, vzhledem k zaměření skříně na nadšence, na vodní chlazení apod.
Jednoduše uživatelé nadšenci si budou chtít vybrat ventilátory podle svého. Stejně jako zbytek HW, kdy si tady celkem máte dát na design komponent a chlazení pozor, protože do skříně je hodně vidět. Přímo vybízí k tomu použít RGB ventilátory a RGB prvky obecně. Nemluvě o kompletním vodním okruhu apod. Údržba skříně z hlediska prachových filtrů není složitá. Všude jsou přítomné kvalitní magneticky uchycené prachové filtry.
Lian Li PC-O11 Dynamic je jednou z nejzajímavějších skříní ve vyšší střední třídě, kdy se nebojí jít trochu vlastním směrem a odlišit se od davu. Kromě pěkného vnějšího designu a maximální možnosti pohledu dovnitř, je zaměřena hlavně na účinné a funkční chlazení a možnost osazení opravdu velmi výkonných komponent. To vše ve stále rozměrově poměrně kompaktní skříni, která velmi dobře využívá vnitřní prostor.
Řekl bych možná vůbec nejlepší ukázka využití tohoto moderního otevřeného designu bez předních košů apod. Skříň se v ČR prodává, cena 3400 korun vč. DPH je velmi přijatelná (i když neobsahuje ventilátory) a jediná škoda je, že kupodivu není zdaleka tak rozšířená v nabídce českých obchodů, jako řada jiných značek. Takže spousta potenciálních uživatelů na ní třeba ani nenarazila a neví, že existuje. Ale to se teď změnilo, teď když jsme ji na DDWorld.cz pro vás vyzkoušeli :). Je to dobrá velmi funkční počítačová CASE, velmi zajímavá ve své cenové hladině a můžeme ji rozhodně doporučit.
Za poskytnutí skříně na test děkuji firmě Lian Li
Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:
AUTOR: Jan Belka |
---|
https://www.facebook.com/HWrecenze/ |
|