Strana 3 z 5
Dovnitř se dostanete jednoduše, stačí povolit 4 velké šrouby a sejmout skleněnou bočnici.
Ještě příjemnější je sundavání druhé bočnice, kdy stačí stisknout tlačítko vzadu na skříni a bočnice se shora „odpadne“. Stejným stylem je lze jednoduše zpět nasadit. Velice příjemné a praktické řešení. A mechanismus je robustní.
Dále můžete sundat přední a horní panel. Oba jsou jen „naklapnuty“. Jak už bylo řečeno v předchozí kapitole, vnější část je tvořena silným plechem, který je nasazený na masivním plastovém výlisku. Součástí panelů nejsou žádné dráty, manipulace s nimi je jednoduchá.
Pod oběma panely je pozice pro chlazení skříně. Pod předním panelem je pod vyjímatelným prachovým filtrem pozice pro až 2x 140mm nebo 3x120mm ventilátory. Osazené jsou v základu hned tři AER F120 ventilátory od NZXT. Nahoře pak pod horním panelem najdete místo pro další 2x 140mm nebo 3x120mm ventilátory a také velký výměník s až 360mm, který můžete dát nahoru, nebo na přední pozici. Vše je snadno přístupné a velmi dobře řešené.
Z hlediska vnitřního řešení tato skříň má moderní design, kde se počítá jen s dvojicí klasických 3,5“ HDD a žádnou optickou mechanikou. Ještě případně jedna pozice, kam se dá HDD umístit, je přímo na podlaze vedle koše na disky. Nemá klasické koše vpředu, má jen dva na podlaze skříně. Zato NZTX osadilo hned 5 košů pro 2,5“ disky (SSD). Tři z nich jsou vpředu na jednoduše vyjímatelných rámečkách.
To masivní bílé tvarované vnitřní přehrazení už známe z jiných modelů NZTX, zde je taktéž vyjímatelné a pozor, také posunutelné blíže k předku. Má to důvod. Pochopitelně zde primárně zakrývá průtahy kabelů, skříň ve standardní pozici tohoto přehrazení pojme ATX desky, pokud jej ale posunete o tu jednu pozici dál, pojme i E-ATX!
Na zadní straně pak vidíte, že NZTX se hodně snažilo s cable managamentem. Pro vedení kabelů udělalo plastové výlisky a dráhy, vše je krásně uložené a zajištěné suchými zipy. Tady si dal někdo opravdu hodně záležet. A je to dosti praktické.
Podívejme se tedy na skříň v praxi …
|