Strana 4 z 5
Primární funkcí skříně je pochopitelně osazení a ochrana komponent a chlazení celého PC. Z hlediska zpracování potěší, že na skříni se materiálově nešetřilo. Robustní plechy a celková hmotnost přes 12kg mluví za sebe. Co tedy pojme a jak se do ní komponenty montují?
H700I je největším modelem z nové trojice. Dobrou zprávou je, že pojme i dnes stále populárnější velké E-ATX desky, které tvoří většinu nabídky desek pro X299/X399 platformy, ale stejnou velikost mají i některé špičkové desky pro mainstreamové Z270/370 a X370. Do této skříně je osadíte.
Nicméně v základu je skříň „nastavena“ na ATX, což vidíte na fotce. Pokud budete chtít osadit E-ATX formátu, musíte posunout to bílé krycí přehrazení, je na to zařízeno. Osobně si myslím, že to možná ani NZTX dělat nemusel a mohl to přehrazení posunout rovnou sám. Nicméně asi je to z estetických důvodů kvůli kabelům apod. aby vše sedělo a ohýbalo se a bylo schováno přesně tam, kde má. Takže si rozhodně nestěžuji.
Vzhledem k tomu, že CASE nemá klasické přední koše na disky či mechaniky, není zde prakticky žádné omezení pro délku grafické karty. Vejde se sem až 413mm dlouhá grafika a taková vlastně ani neexistuje.
Na ukázku tam vidíte 30cm kartu, což je dnes velmi velká grafika a výrazně k přední části skříně se ani nepřiblíží. Problém nebude ani se šířkou, či výškou grafiky, místa je zde opravdu hodně. Skříň ovšem nepočítá s vertikálním umístěním grafiky, přes extender, jak to umožňují některé jiné skříně, což možná některé může mrzet. Celkem 7x PCIe pozic je klasicky umístěných.
Pro klasické 3,5“ HDD jsou zde pouze dvě pozice, a to v jednotlivě oddělitelných šuplících na podlaze skříně. Pozice obou košů je nastavitelná, lze je posunout až k přední části nebo až ke zdroji, jak je třeba. V základu jsou posunuty na středu, tak aby je zakrýval ten tunel nad nimi.
NZTX ale rozšířilo počet pozic pro 2,5“ SSD. Kromě standardních dvou rámečků na zadní straně skříně, které tak jsou ukryty před zraky, můžete osadit další 3 SSD na viditelná místa vpředu. Rámečky jsou snadno vyjmutelné. Jednoduché a funkční řešení a všude je počítáno s kabeláží.
ATX formát zdroje se osazuje nasunutím zezadu. Pozice má gumové podložky a zdroj tak perfektně sedí na místě. Vzhledem k velikosti skříně, tedy šířce a hloubce, fakticky neexistuje zdroj tak dlouhý, který by se sem nevešel. I místa na kabeláž je zde dost a dost.
Ačkoliv skříň působí, že výrobce na chlazení a přísun vzduchu dovnitř moc nepamatoval kvůli masivním pevným plným panelům, není tomu tak. NZTX udělalo opravdu hodně prostoru pod těmi panely a jak si všimnete, boky kolem panelů ze všech stran jsou perforované. Přísun (nebo odsun) vzduchu je tak velmi dobře zajištěn, přičemž je toto řešení zároveň i trochu tlumící případný hluk.
NZXT se také postaralo o řádné chlazení hned v základu, kdy na přední pozici namontovalo hned tři své 120mm AER ventilátory. O přívod vzduchu se tak nemusíte bát. Za nimi je dost místa na přimontování až 360mm výměníku a klidně i dalších 3 ventilátorů za něj. Ani pak nedojde ke kolizi se zbytkem skříně. Alternativně jde zvolit i 280mm řešení a dvojici 140mm ventilátorů. Horní pozice pak pojme také až 360mm výměník, celý nástavec nahoře lze sundat a vše namontovat mimo skříň, což je velmi praktické! Zadní pozice je pak vyhrazena pro až 140mm ventilátor a dopovídající výměník. Navíc jej lze posunout tak, aby případně nekolidoval s ničím nad nebo pod.
Skříň je tedy jako stvořena pro osazení vodou chlazeným procesorem, ale klidně i grafikou. Vejde se sem také klasická expanzí nádoba a čerpadlo, vše se dá ve skříni přimontovat na různé pozice. Pokud ale nechcete vodní chlazení, nevadí, místa je zde dost i pro to klasické. Jak obří grafické karty, tak obří chlazení procesoru. NZXT uvádí podporu pro až 185mm vysoké chladiče, v praxi zvládne i více, ale nevím o takovém, který by se sem nevešel a s rezervou.
Ještě zbývá zmínit se o jedné poměrně zásadní novinek, kterou NZXT do této skříně osadilo.
|