Strana 3 z 4
Systém lze použit do jakékoliv skříně, nemusí to být jen NZXT. Pokud máte skříň plechovou, nemusíte nic ani lepit, protože pásky jsou magnetické. Samotný modul lze osadit na pozici 2,5“ SSD disku, na což je přesně uzpůsoben. K němu pak jednoduše napojíte napájení, jednotlivé LED pásky (nemusíte připojovat všechny 4) a pak ještě ten interní USB kabel, čímž to vlastně celé funguje přes USB.
Kit svítí už v základu a kromě LED pásků svítí i samotný modul. Poté stačí nainstalovat CAM aplikaci a ta vám dává plnou kontrolu nad tím, jak to bude svítit a umí toho mnohem více, včetně detailního monitorování vašeho PC apod.
Můžete doslova nastavit každou diodu na každém pásku zvlášť. A to jak co se týká barvy, tak způsobu svícení.
Samozřejmě je zdě řada možností, jak to může svítit a blikat. Většinu z nich asi znáte z jiných RGB systému podsvícení třeba klávesnic. K tomu jsou zde i chytré systémy, které barvami vlastně něco indikují. Je zde možnost že to bude svítit a indikovat teplotu procesoru, grafiky či množství FPS.
Novinkou je pak audio podsvícení, kdy osvětlení reaguje na hudbu. Software je jednoduchý a funguje přes něj třeba i nastavení osvětlení na jiných produktech NZTX, například na KRAKEN AiO vodních chladičích, stejně jako nastavení vlastností a monitorování celého vašeho PC.
Náročnost celého systému podsvícení HUE+ je minimální, systém nevydává žádné zvuky, spotřeba je v jednotkách W. Svit LED diod je jasný, nejedná se o žádné laciné blikátko, barvy jsou velmi pěkné.
Osobně bych možná uvítal hustější osazení diod. Nemyslím si, že je pěkné tyhle pásky vystavovat přímo na očích. Ale osazené uvnitř skříně mimo přímý dohled vytvářejí přesně ono osvětlení, kterého většina chce docílit. Obzvlášť pěkné je, když máte v bočnici okno.
Můžete si tedy barvy a osvětlení celého PC přizpůsobit vašemu ostatnímu HW a velmi pěkná je možnost indikace teplot CPU/GPU různou barvou celého podsvícení a to třeba jen na části pásků.
|