Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. To je celkem tradiční, kdy v levé horní části je místo pro základní desku a pod ní je pozice pro napájecí zdroj. Napravo od desky jsou pak posouvací plastové krytky pro kabeláž.
Z druhé strany skříně zaujmou na první pohled zavírací plechové krytky, pod nimi se ukrývá veškerá kabeláž. Počítač tak díky tomu působí opravdu uhlazeným dojmem. Najdeme zde tři pozice pro 2.5“ pevné disky, které se nachází na hlavním plechu, na kterém drží základní deska. Dalších šest pozic najdeme na již zmíněných plechových krytech. Disková kapacita je tak opravdu obrovská.
Pokud jde o instalaci kabeláže, jedná se o nadprůměrnou skříň. Všude najdeme integrované suché zipy, díky nimž je vedení kabeláže velmi jednoduché. V levém dolním rohu je pak místo pro čtyři rámečky na větší 3.5“ HDD. Tyto rámečky jsou součástí balení a musí se doinstalovat. Výrobce tak počítá s tím, že he většina lidí už asi potřebovat nebude, a proto je v základu nechal v externím balení.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném plně přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován větší silou, než je z ní následně odsáván.
Vzduch tedy samovolně uniká ven hlavně stropem skříně a dalšími perforacemi. Pokud byste chtěli mít onen tok vzduchu vyrovnaný, doporučuji osadit další tři ventilátory na strop skříně.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|