A máme tu další test počítačové skříně. Tentokrát se podíváme na model od společnosti Phanteks. Konkrétně to bude nedávno vydaný midi-tower model G500A, kde výrobce zakomponoval poměrně výrazné RGB podsvícení hned na několika frontách. Máme zde podsvícené ventilátory ale i několik RGB linek táhnoucích se na hlavním panelu tak i na boku skříně.
Celkový design je celkem věrný předchozím modelům řady Eclipse, celkový styl a tvar skříně je tak velmi podobný, přepracována byla hlavně přední maska, tak aby co nejvíce vynikly nové RGB prvky. Výrobce se při funkčním návrhu skříně zaměřil i na kvalitní airflow.
Do skříně je vháněn studený vzduch hned třemi předními ventilátory, před kterými je perforovaný plech. O odsávání se pak stará pouze napájecí zdroj, skříň tak pracuje v přetlakovém režimu. Samozřejmě je zde možnost přidat další tři ventilátory na samotný strop skříně, a to bud samostatně, nebo formou radiátoru vodního chlazení. Další ventilátor lze pak připevnit na zadní stěnu skříně nad grafickou kartu. Ve skříni lze tedy zajistit dostatečné chlazení i pro velmi výkonné komponenty.
Další nespornou výhodou je možnost osadit skříň výkonným vodním chlazením. Na strop skříně lze nainstalovat až 360mm radiátor s tloušťkou až 70mm a na předek skříně dokonce až 420mm s tloušťkou až 90mm. Není tak problém si do skříně namontovat i profesionální stavěný vodní okruh, místa je zde na to dostatek.
Hlavní body udávané výrobcem:
Podpora základních desek formátu E-ATX
Předinstalované tři 140 mm RGB PWM ventilátory
Podpora pro instalaci grafické karty do vertikální polohy
Podpora pro AIO s radiátorem až 420 mm
Délka grafické karty může být až 435 mm a výška chladiče až 185 mm. Zdroj může být dlouhý 195mm, ovšem pokud vyjmeme koše na pevné disky, lze tuto délku prodloužit až na 250mm. Do této skříně tak není problém osadit opravdu výkonné PC zdroje s větší délkou, než je obvyklé. Zajímavým funkčním prvkem, na který se dnes už málokterá nová skříň soustředí, je možnost osazení velkého počtu pevných disků.
To vše tedy ve skříni, která není klasicky big tower, ale spíše stále středně velkým modelem. Jaká je tedy v praxi? Zjistili jsme to …