Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. To znamená, že zde už nenajdeme pozici pro klasickou 5,25" mechaniku. Zdroj kryje plech po celé délce skříně, pouze v pozici zdroje je malé vykrojení, aby byl zdroj vidět. V pravé části pak vidíme plastové posuvné krytky na kabeláž. Ovšem po jejich vyjmutí lze použit i klasické koše na 3.5“ plotnové disky, ty jsou v balení ovšem pouze 2 z celkových 5. Pokud tedy potřebujete velké diskové pole, do této skříně se jich vejde hned 10 klasických 3.5“, ovšem ty extra koše se musí dokoupit zvlášť.
Dobrou zprávou ovšem je, že zezadu skříně lze upevnit dalších až devět 2.5“ disků, bez dokupování nějakého příslušenství. Tři z nich umístíte pod velký výřez na plechu, kde drží základní deska a dalších šest disků pak můžete přidělat na oba odklápěcí plechy.
Pokud jde o instalaci kabeláže, ta je vcelku snadná, protože mezi plechem a bočnicí je 2,5cm velká mezera. K celkovému vedení kabelů také velmi přispívají všude přítomné suché zipy, kterými se kabely velmi šikovně aretují. Pokud jde o gumové průchodky, žádné zde nejsou, ale jsou nahrazeny oněmi plastovými krytkami, kterými lze po povolení šroubu posouvat v horizontální rovině.
Co se mi na skříni hodně libí, je přítomnost modulu, který se stará o synchronizaci všech ventilátorů ve skříni s konektorem základní desky, to je zde řešeno skrze jeden 4pinový konektor. V modulu jsou tedy zapojeny všechny tří ventilátory, a je zde ještě dalších 5 volných pozic. Otáčky ventilátoru si pak tedy řídí BIOS základní desky. Jenom upozorním, že tento modul je nutné zapojit do zdroje, skrze SATA napájecí konektor.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován větší silou, než je z ní následně odsáván. Vzduch tedy samovolně uniká ven ze skříně i dalšími perforacemi na stropu apod. Pokud byste chtěli mít onen tok vzduchu vyrovnaný, doporučuji osadit procesor vodním AIO chlazením a radiátor umístit na strop skříně. Pak by foukaly dva ventilátory vzduch dovnitř a následně i tři ven (v případě 240/280 radiátoru).
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|