Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem netradiční, a to je zřejmé na první pohled. Skříň je o dost vyšší než je běžné. A to díky další pozici pro druhou základní desku formátu ITX. Na pravé straně od pozice pro základní desku se nacházejí pozice pro 2.5“ SSD disky. Ovšem pokud tyto krytky sundáme, lze místo nich namontovat další čtyři 120mm ventilátory, nebo až 480mm radiátor vodního chlazení.
Pokud se podíváme na druhou stranu skříně, i sem lze umístit několik SSD disků. Další čtyři do levé sekce a další tři nad napájecí zdroj. Celkem lze tedy do skříně umístit úctyhodných jedenáct 2.5“ disků, to už je velmi slušná porce diskové kapacity.
Pokud jde o instalaci kabeláže, ta je vcelku snadná .protože mezi plechem a bočnicí je opravdu velká mezera. K celkovému vedení kabelů také velmi přispívají gumové výplně děr v hlavním plechu a také všude přítomné stahovací pásky na suchý zip. V dolní části je dokonce i odnímatelný plechový kryt na kabeláž vedoucí hned ze zdroje, která se obvykle celkem špatně upevňuje k plechu a pak může vadit při zavírání bočnice, zde tedy nic takového nehrozí.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném pasivním režimu, protože není vybavená žádným ventilátorem. Ovšem díky své opravdu obří velikosti není problém i v tomto základním režimu provozovat i silnější PC. Ve skříni je spousta průduchů a ohřátý vzduch tak samovolně stoupá a uniká ze skříně ven a dolními průduchy pak zase do skříně vniká studený vzduch z okolí. Já samozřejmě doporučuji si do skříně nějaké ty ventilátory rozhodně nainstalovat.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|