Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne kompletní náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je trošku netradiční. V pravé části interiéru je pozice pro tři 120 mm, nebo dva 140 mm ventilátory a také je zde možnost instalace velmi tlustého radiátoru vodního chlazení. Na spodku skříně je pozice pro další trojici ventilátorů. Celkem lze do skříně namontovat až devět 120 mm ventilátorů, což už je celkem slušný počet. Vnitřní uspořádání skříně je tedy velmi jednoduché a zcela uzpůsobené tomu, že do skříně lze montovat vodní chlazení a cílem je, aby nikde nic nepřekáželo.
Z druhé strany skříně vidíme vpravo dole pozici pro zdroj a hned nad ním se nachází krycí plech pro pozici základní desky, který pojme tři menší 2.5“ SSD disky. Nalevo od zdroje pak najdeme další pozice buď pro dva 3.5“ HDD nebo tři 2.5“ SSD. Celkem jde tedy do této skříně namontovat až šest menších SSD disků.
Co se mi na skříni už tolik nelíné je způsob, jakým je řešen management kabeláže. Nemáme zde žádné vedení se suchými zipy ani gumové průchodky. Pokud tedy budete chtít mít opravdu pěknou uhlédnou montáž kabelů od zdroje, budete se muset spolehnout pouze na stahovací pásky, pro které je zde na hlavním plechu hned několik oček k tomu určených.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném plně přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován větší silou, než je z ní následně odsáván. Proto bych asi doporučil buď jeden ventilátor přidat na strop skříně, který bude pomáhat odsávat ohřátý vzduch od grafické karty a procesoru, nebo na strop skříně rovnou umístit nějaký ten AiO.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|