Strana 3 z 4
- Gigabyte Poseidon - vnitřní pohled
Bočnice lze odejmout snadno. Jsou přišroubovány šrouby s rychloupínací hlavou. Stačí odšroubovat a bočnici standardně dozadu vysunout. Žádná věda, žádné složitost. Odhalí se nám tedy pohled dovnitř. Vnitřní kostra je už vyrobena z ocelového plechu o tloušťce 0,7mm. Je dostatečně pevný, i když samozřejmě těžší než sice lehčí, ale také dražší hliník.
Konstrukce je klasická, spodní koš je odnímatelný, odšroubováním ze spodku skříně. Do koše pro disky se vejdou tři pevné disky a výrobce přikládá tedy tři páry lyžin, které se po snadném umístění na disk zasunou do příslušné pozice.
Výrobce nám samozřejmě předkládá skříň řešenou rychloupínacími prvky. Pozice 5,25" a i 3,5" jsou řešeny stejným upínáním. To je snadno ovladatelné a velmi pevné. Trochu ale chrastí plastový prvek zámku u každého posunu.
V zadu, v místě výstupu přídavných karet je opět rychloupínací mechanismus. Ten je řešen odlišně od skříně 3D Aurora, každá pozice má vlastní jednoduchý mechanismus.
Pokud rozmontujeme předek, tak vidíme klasiku mezi skříněmi. Výrobce má ve většině pozic plechové zákryty, které je nutné odlomit. V celku husté je bohužel mřížka před větrákem, navíc další a ještě drobnější mřížkování je přímo v předním krytu.
Samotná bedna obsahuje i množství kabeláže. Ta přísluší jednak k výstupům na přední straně, jednak k led diodám a prosvětlenímu vpředu a pak ke dvě 120x120mm ventilátorům. Výrobce ale pamatoval na pořádek a skříň vybavil praktickými upínáky + další přidal do příslušenství, takže pořádek ve skříni lze snadno udělat.
Podívejme se na to, jak skříň funguje, tedy jak funguje :) to asi každý ví, ale jaké jsou s touto skříní praktické zkušenosti ...
|