Strana 1 z 4
- Počítačová skříň - Gigabyte Poseidon
To, že Gigabyte mimo mnoha kvalitních základních desek, které od této firmy známe asi nejvíce, vyrábí i další počítačové příslušenství, již mnozí asi víte. A ti kteří ne, tak už tedy taky :). Přesto se v našich končinách nejedná o produkty, které by měl každý druhý. Rozšířenost jiných produktů, než základních desek či grafických karet od této firmy v Čechách není velká. Je to způsobeno celkem malým povědomím, že něco takového tato firma dělá a do značné míry i tím, že Gigabyte toho zase tolika nevyrábí, jako specializované firmy. A to je možná škoda zejména proto, že Gigabyte rozhodně patří ke kvalitním výrobcům. Dnes se podíváme na jednu pěknou počítačovou skříňku právě od této firmy ...
Již dříve jsme vám představili velmi dobrou Gigabyte 3DAuroru 570. Co si však budeme povídat, řešení za 4000 korun je přeci jen pro většinu cenově neskousnutelné. Navíc se jednalo o Big tower a takhle velkou skříň většina z nás jednak nepotřebuje a za druhé jsou v módě malé počítače. Smutnit však nemusíme, protože Gigabyte nabízí i levnější řešení a rozměrově samozřejmě střízlivější.
Tím řešením je právě dnes představovaná skříňka s pěkným názvem Gigabyte Poseidon. Její cena se pohybuje běžně kolem 2000 korun s daní, což už je mnohem zajímavější segment pro valnou většinu zájemců o nový stroj, ale také je to segment s velmi ostrou konkurencí. Čím se nás tedy snaží Gigabyte Poseidon zaujmout?
To nám prozrazuje pohled na specialitky této skříně, tak jak nám je servíruje výrobce. Jejich popisu se určitě nevyhneme, ale nechme si ho až hlouběji do článku. Samozřejmě si rozhodně zjistíme, zda nás výrobce v tomto popisu tak říkajíc netahá za noc a specialitky této skříně jsou skutečně specialitky k něčemu.
Důležitější je hned na začátku charakterizovat tuhle skříň. Pro koho je vlastně určena. Pojetím se jedná o zcela klasický počítačový middletower. Velikostně ani tvarově v žádném případě nevybočuje ze zaběhnutých kolejí. Podrobné parametry skříně, tak jak je udává výrobce, naleznete v tabulce na obrázku. Nemyslím si, že je nutné zde něco blíže komentovat. Nic zvláštního ke komentáři tu není a o mnoha věcech se navíc více zmíníme dále v článku ...
- Gigabyte Poseidon - balení a příslušenství
Nebudeme to dále zdržovat planým tlacháním o tom, co si každý může zjistit na webu výrobce a začneme realitou, tedy balením. Počítačová skříň Gigabyte Poseidon k vám dorazí v celku objemné krabici. Což dá celkem rozum, když mluvíme o počítačové skříni a ne operační paměti. Zde si Gigabyte dalo celkem záležet. Krabice má pěknou grafickou úpravu i povrchovou úpravu a zcela zřetelně je vidět, cože to kupujeme.
Na druhé straně krabice je přirozeně vyobrazeno, co vše nám tahle skříň nabízí. Po otevření skříně nás čeká jedno takové překvapení. Zcela na vrhu se totiž nachází obdélník plexiskla. Ihned nás tedy asi zajímá, k čemuže ho budeme potřebovat ...
Samotná skříň je zabalena skutečně řádně. Polystyrenem se rozhodně nešetřilo. Rozhodně tak újma přepravované skříni ani zdaleka nehrozí. Navíc je ještě sama skříň zabalena do igelitového pytle. Odpadu tedy bude jak po Vánocích.
Když prohrabeme všechny papíry, kusy polystyrenu a igelity a zalovíme v krabici, nalezneme k této skříni i nějaké to příslušenství. To se stává z objemného návodu - na počítačovou skříň je to vážně kniha, rychlo nástavců pro bezšroubkové upínání pevných disků, něco málo spojovacího materiálu apod., pár upínacích spon, čistící hadříček a již výše zmíněné plexisklo.
Balení a příslušenství máme úspěšně za sebou, tak se pojďme zaměřit na samotnou počítačovou skříň pěkně z detailů.
|