Strana 2 z 2
Enermax Infinity 700W
Teď vám představím zdroj, který jsem si vybral a pořídil. Jelikož nemám specializované vybavení pro testování zdrojů, tak svoje hodnocení doplním informacemi a testy z recenzí tohoto zdroje. Ještě bych chtěl doplnit, že v jeho hodnocení se shodovaly všechny recenze, které jsem na internetu našel. Takže výhoda pro nás ...
Zdroje se v posledních letech stávají stále výkonnější, hlavně aby dokázaly napájet grafické karty a jiné součásti počítače, které spotřebovávají čím dál tím více elektřiny. Podívejme se tedy na nový Enermax Infinity 720W, který má být schopen napájet jak současný, tak i budoucí hardware.
Zde jsou parametry tohoto zdroje:
Tento zdroj má hned několik mechanismů, které chrání před poškozením jednak samotný zdroj, ale hlavně hardware, který napájí. Zdroj má zvukovou signalizaci, která uživatele upozorní, pokud se děje něco mimo normál ať už je to selhání větráku, přepětí nebo jiný problém a bezpečnostní systém v případě nebezpečí (přepětí, zkrat apod.) počítač vypne. Díky funkci CoolGuard běží větráky i nějaký čas (20-120s) po vypnutí počítače aby ochladily součástky, které mohou být horké i v okamžiku vypnutí a tak se teoreticky prodlužuje jejich životnost.
Zdroj je modulární a obsahuje následující kabely:
- 3 x SATA cable with three SATA plugs - modulární
- 3 x molex cable with three molex plugs - modulární
- 2 x 6 pin PCI-e cables - modulární
- 1 x extra +12v for servers
1 x 6+2 PCI-e cable
- 1 x 24 pin cable (not 20+4 pin)
- 1 x 12v 2+2 pin cable
Pokud není některý z modulárních kabelů připojen, tak je doporučeno jejich zásuvky na zdroji zakrýt krytkami, které jsou dodávány spolu se zdrojem.
Infiniti má velký 13,5cm větrák s rychlostí od 900 do 1800 otáček za minutu chráněný pozlacenou mřížkou a se znakem enermaxu uprostřed. Zdroj jako celek vypadá velmi dobře, o čemž se můžete přesvědčit na fotografiích.
Pro účely zapojení budoucích grafických karet má zdroj 8pinový PCI-e kabel který je schopný dodávat až 150W. Tento kabel je zpětně kompatibilní s 6pinovým PCI-e kabelem
Testování
Protože běžná sestava by tento zdroj nedokázala dostatečně zatížit a nebyla by to pro něj žádná výzva. Tak mě napadlo napájet tímto zdrojem současně tyto 2 sestavy:
- Core 2 Duo E6600 @ 2.7ghz
Asus P5W DH Deluxe
OCZ Special Ops 2GB PC6400
- X1950XTX
a
- AMD AM2 3800+
Asus MSN-E motherboard
1GB OCZ PC6400
- X1950XTX
Oba systémy byly současně zatíženy na maximum syntetickými testy procesoru a grafické karty současně podobu 30 minut přičemž nebyl zaznamenán žádný problém. Myslím, že jsem dostatečně předvedl možnosti tohoto zdroje ;)
Při jiném testu, kdy bylo použito vybavení přímo určené pro testování zdrojů byl Infiniti 720W zatížen při teplotě 40 stupňů na maximálních 720W po dobu dvou hodin - i při tomto testu proběhlo všechno v pořádku a maximální odchylka ve voltáži byla 0,07V což je výborný výsledek protože stabilita voltáže dlouhodobě ovlivňuje životnost hardwaru, který zdroj napájí. Mnoho zdrojů totiž má výchylky o dost větší, než povoluje norma a mnohé pády systému Windows jdou na vrub právě nekvalitním zdrojům a uživatelé tak často nadávají neprávem společnosti MS, zatímco si můžou nadávat jenom sami sobě, že ,,ušetřili".
Závěr
Celkově je podle mě Enermax Infinity výborný zdroj a pokud kupujete výkonný počítač a chcete kvalitu a mít i za několik let možnost upgradu aniž byste museli nakupovat jiné PSU. Tento zdroj jsem koupil za necelých 5200kč včetně DPH, což je sice podstatně více než kolik sem původně chtěl za zdroj dát a nebýt nového 8pinového kabelu pro grafické karty, tak bych nejspíš zvolil Seasonic 550W ale nakonec jsem se hlavně kvůli budoucím upgradům rozhodl pro tuto novinku od Enermaxu. Do úvahy by pak ve stejné cenové hladině přišel ještě Seasonic M12 700W, který ale nedisponuje 8pin konektorem pro GK.
Uvidíme, kdy se opět dostaneme k testu nějakého dalšího zajímavého zdroje.
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|