Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. To je celkem tradiční, kdy v levé horní části je místo pro základní desku a pod ní je pozice pro napájecí zdroj. Co velmi chválím je nadstandartní počet průchodů pro kabely od zdroje, které ovšem nemají gumové výplně. To je ovšem v této ceně celkem pochopitelné.
Z druhé strany pak vidíme po levé straně šachtu pro dva 3.5“ HDD a jeden 2.5“, další dva menší 2.5“ disky lze osadit do pozici přímo na plech, na kterém drží základní deska.
Pokud jde o instalaci kabeláže, jedná se o průměrnou skříň, protože mezi hlavním plechem, na kterém je přišroubovaná základní deska a pravou bočnicí je 20mm volného místa. Většina lepších PC skříní zde má tak o 10mm více. Ovšem stále to stačí pro to, abyste si udělali pěkný management kabeláže, jenom to chce si s tím více pohrát a hodně používat stahovací pásky nebo suché zipy.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném podtlakovém režimu. To znamená, že vzduch je ze skříně odsáván větší silou, než je do ní vtlačován. Je to dáno tím, že ve skříni je jenom jeden ventilátor na zadní straně pod stropem.
Pokud tedy můžete, rozhodně doporučuji minimálně jeden ventilátor přidat za přední masku, nebo zde umístit radiátor vodního AIO chlazení.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|