Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. V levé části skříně je pozice pro základní desku, pod ní jsou na plechu hned tři pozice pro 2.5“ SSD disky. Pod nimi je pak krycí plech, za kterým je schovaný zdroj a jeho kabeláž. Co mě ovšem velmi potěšilo, je přítomnost podpěry pro grafickou kartu, při jejím osazení do této skříně tak nehrozí její prohýbání, nebo riziko poškození při transportu. Toto vidím ve skříni jako základní výbavu snad poprvé v životě, tohle by měl být u dražších skříní standard, bravo.
Pokud se podíváme na druhou stranu skříně, i sem lze umístit další čtyři 2,5/3,5“ disky. Dva na plech přímo za základní deskou a další dva do rámečků, které se nachází vedle pozice od zdroje. Dobrou zprávou je, pokud byste měli opravdu velký zdroj, není problém tento rámeček odmontovat. Disková kapacita skříně je tedy vynikající.
Pokud jde o instalaci kabeláže, ta je vcelku snadná, protože mezi plechem a bočnicí je opravdu velká mezera. K celkovému zakrytí kabeláže také slouží plechový rámeček táhnoucí se na levé straně od základní desky. Toto je velmi dobrý nápad, protože i druhá bočnice je skleněná a kabely tedy nehyzdí celkový pohled na skříň. Dobrou zprávou jsou i gumové vložky v místech kudy kabely od zdroje provlíkáte hlavním plechem, je to taková drobnost ale jistě potěší. Ještě musím doplnit, že pod tímto plechem se nachází logika pro řízení ventilátorů a jejich podsvícení. Do tohoto tištěného spoje lze zapojit celkem 8 RGB zařízení, jak ventilátorů, tak třeba i RGB pásků apod.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že dovnitř je vháněn vzduch o větší síle, než je ze skříně zas vyfukován ven. Přebytečný vzduch tedy samovolně ze skříně odchází perforací na stropě skříně a v zadní části pod grafickou kartou. Nehrozí tedy, že by komponenty neměly dostatečné chlazení. Pokud byste se chtěli přiblížit vyrovnanému toku vzduchu, stačí přidat další ventilátory nebo AIO na strop skříně.
Ohledně dalšího možného příslušenství, které výrobce pro tuto skříň nabízí, je to „Vertical Graphics Card Kit“ pro upevnění grafické karty do vertikální polohy v ceně zhruba 1000,- a dále RGB ventilátory Shark Lights, zde se cena pohybuje zhruba 400,- za kus.
Pokud byste tedy chtěli tuto skříň rozšířit o tyto prvky, je nutné počítat s další investicí navíc. Výrobce byl dále tak hodný, že ke skříni poslal i svůj zdroj o výkonu 850W.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|