Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. To je celkem tradiční, kdy v levé horní části je místo pro základní desku a pod ní je pozice pro napájecí zdroj. Co velmi chválím je nadstandartní počet průchodů pro kabely od zdroje, které ovšem nemají gumové výplně. Co ale velmi chválím je integrovaná podpěra pro velmi dlouhé grafické karty trpící na prohýbání.
Z druhé strany pak vidíme po levé straně volné pozice pro další tři ventilátory či radiátor vodního chlazení. Také se zde nachází malý tištěný spoj spojující všechny RGB konektory. Pokud je o diskovou kapacitu, je více než dostatečná. Do skříně lze namontovat tři klasické 3.5“ disky, menších 2.5“ SSD disků lze do skříně namontovat stejný počet.
Pokud jde o instalaci kabeláže, jedná se o nadprůměrnou skříň, protože mezi hlavním plechem, na kterém je přišroubovaná základní deska a pravou bočnicí je skoro 30mm volného místa. Většina PC skříní zde má tak o 10mm méně. Jenom škoda že výrobce neosadil skříň nějakým sofistikovanějším systémem vedení kabeláže, třeba formou integrovaných suchých zipů. Takto se budete muset spolehnout na stahovací pásky. Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován větší silou, než je z ní následně odsáván. To ale vzhledem k všudypřítomné perforaci vůbec nevadí.
Pokud byste chtěli tento nepoměr vyrovnat, ideální je namontovat na strop skříně AIO vodní chlazení s dalšími dvěma či třemi ventilátory.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|