SilentiumPC Aquarius AQ-X70T – TEST vyšperkované skříně s výborným poměrem cena-výkon. Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Sobota, 24 červen 2017
Přejít na obsah
SilentiumPC Aquarius AQ-X70T – TEST vyšperkované skříně s výborným poměrem cena-výkon.
Aquarius X70T - Exteriér a Interiér
V praxi - osazení komponent a provoz
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi – osazení komponent

Jako testovací komponenty jsem zvolil platformu založenou na AMD. Základní desku i grafiku poskytla společnost MSI v podobě MSI X370 Gaming Pro Carbon. Grafická karta pak MSI řady Gaming X 1080 8GB s velmi výkonným a tichým chlazením. Procesor je nový AMD Ryzen 1700X. Paměti poskytla společnost Kingston v podobě 2x4GB DDR4 3000MHz. Transcend pak poslal svůj M.2 SSD disk s přenosovou rychlostí 550/540MB/s. U zdroje jsem vsadil na zdroj Seasonic s GOLD certifikací a odpojitelnou kabeláží.

Jak vidíte, problém nebyl ani s opravdu velkým chlazením společnosti SilentiumPC v podobě jejich TOP modelu Grandis 2 s dvoj-věžovitou konstrukcí a výškou 160mm.

Pokud byste chtěli osadit vodní chlazení a tedy výměníky, tak se do skříně dají osadit tenké designy hned několika velikostí. Včetně až 360mm dopředu (přijdete o 5,25“ pozice).

Po smontování jsem již pouze nainstaloval operační systém a v BIOSU nastavil režim otáček chladiče na procesoru na Auto. Přece jenom Ryzen 1700X nepatří mezi nějaké žrouty, naopak je to velmi úsporný procesor s TDP pouhých 95W. Ventilátory ve skříní jsou pak napojeny na vnitřní manuální regulaci umístěnou na čelním panelu. Přední dva jsou na jedné regulaci a zadní vyfukovací je pak na druhé. Skříň tedy disponuje dvěma nezávislými okruhy, což je opravdu šikovná věc a moc skříní na trhu tohle neumí.

  • Provozní vlastnosti

Samozřejmě jsem nemohl neotestovat to, jak si skříň povede v reálném provozu a zda opravdu dostojí tomu, co slibuje výrobce ve svých brožurách. Teploty jsem se rozhodl měřit na procesoru i grafické kartě a to, jak ve stavu skoro žádné nečinnosti, takže brouzdání internetem apod., ale i v režimu 100% vytížení procesoru a grafické karty. Hlavně „burn“ režim grafické karty otestuje kvalitu vnitřního airflow skříně do maxima.

U procesoru jsem měřil maximální teploty pomocí hodinového trápení v zátěžovém OCCT a naměřil jsem teplotu pod 48°C. To krásně ukazuje výkon airflow skříně a její potenciál se stále tichým chodem tří dodávaných ventilátorů Sigma Pro s maximálním výkonem 1200ot/min. V klidu pak procesor měl 27°C. Měření proběhlo při pokojové teplotě 21°C.

U grafické karty jsem teplotu měřil v zátěžovém benchmarku 3D Mark FireStrike po dobu 30 minut, kde se nakonec teplota vyšplhala na slušných 68°C a grafická karta byla stále hodně tichá. V idle pak teplota spadla na hranici 32°C, s tím že ventilátory se netočily a grafika fungovala zcela pasivně až do teploty 65°C.



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
GTA 5 dostane velkou technologickou aktualizaci!
GTA 5 dostane velkou technologickou aktualizaci!Neděle, 23 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 599x
Komentářů: 0
3 série The Wheel of Time v ukázce!
3 série The Wheel of Time v ukázce!Středa, 19 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 506x
Komentářů: 0
Atomfall od autorů Sniper Elite se blíží – vypadá divně.
Atomfall od autorů Sniper Elite se blíží – vypadá divně.Pondělí, 17 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 862x
Komentářů: 2
Avowed – nové RPG od Obsidian zklamalo
Avowed – nové RPG od Obsidian zklamaloPátek, 14 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1099x
Komentářů: 5
Thunderbolts* – konečně zajímavý MARVEL film?
Thunderbolts* – konečně zajímavý MARVEL film?Čtvrtek, 13 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1322x
Komentářů: 0
Řešení hořících konektorů u NVIDIA grafik?
Řešení hořících konektorů u NVIDIA grafik?Středa, 12 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1278x
Komentářů: 1