Strana 5 z 5
Armis AR7X EVO TG ARGB patří v nabídce společnosti SilentiumPC k tomu nejlepšímu a je to na ní velmi vidět. Na druhou stranu už se bavíme o skříni za více než 3 tisíce a tady je konkurence velmi početná a začínají zde modely z vyšší cenové hladiny.
Z toho pohledu ztrácí tento model zejména na kvalitě a robustnosti materiálů, které jsou viditelně prostě ze skříní z cenové hladině kolem 2000 korun. Ostatně tady základní design tohoto modelu také v některých provedeních začíná. U této nejvyšší varianty vše prodražují skleněné panely a ARGB výbava. Nicméně tyhle prvky stojí u skříní vyšší třídy také hodně. Proti nim je tedy podobně vybavená AR7X stále výrazně levnější.
Zpracování základní konstrukce je tedy jen základní, víceméně je tu jen to, co je potřeba v kvalitativním provedením tak jak je třeba. Nic navíc tu není. Tomu odpovídá i volba materiálů. Prostě žádná modularita a okrasné speciální prvky apod. Na druhou stranu je zde prostě vše, co je třeba + těch pár svítících ozdůbek navíc. To znamená ventilátory, které mají RGB podsvícení a díky bočnímu a přednímu tvrzenému sklu se celý tento efekt dále umocňuje. Pokud si tedy libujete v tomto druhu podsvícení, doporučuju se poohlédnout i po AIO vodním chlazení téhož výrobce, kde je podsvícený blok na procesoru a také ventilátory.
Podsvícení lze manuálně měnit přímo na čelním panelu, nebo nechat základní desku ať si toto řídí sama skrze instalovaný program. Já osobně toto vyzkoušel se základní deskou Asrock Z590 a synchronizace mi fungovala bez jediného zaváhání.
Rozměrově nejde o vyloženě velkou skříň, ale je širší a vyšší než modely pod 2000 korunami. Takže je zde místo i na velké komponenty a chlazení. Tedy až na desky, kdy tohle je zkrátka pro ATX. Ale větší chladiče, či grafiky se sem vejdou bez potíží. Z hlediska funkčnosti už jsme podobnou starší variantu tohoto modelu testovali, takže žádné velké překvapení jsme neobjevili dnes. SilentiumPC jen trochu propracoval některé ty RGB prvky výbavy. Zásadní výtka zůstala, a to fakt, že po stránce funkčnosti je tohle vlastně horší skříň, než levnější Signum SG7V varianta. Proč?
Protože je tu ten přední skleněný panel. To je sice hezké, ale jako obvykle vzduch přes sklo špatně profukuje ;). Takže SIGNUM varianta, která je prakticky stejná, ale má ten přední panel ve stylu plně průchozího Mesh panelu, je na tom z hlediska přístupu vzduchu prostě lépe. Takže pokud chcete tuhle skříň, ale obejdete se bez toho předního skla, doporučoval bych Signum SG7V EVO TG ARGB variantu. Pokud ale chcete to přední sklo, pak je Armis AR7X EVO TG ARGB jasná volba. Výběr prostě je. V tuto chvíli jsou SG7V nebo AR7X největší skříně od tohoto výrobce, který obvykle preferuje co nejlepší poměr cena/výkon. V případě EVO TG ARGB variant se trochu rozšoupl a za to sklo a RGB ventilátory si musíte připlatit, pořád ale ve výsledku nabízí vynikající poměr cena/výkon a velmi dobrou funkčnost za to …
Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:
AUTOR: Jan Belka |
---|
https://www.facebook.com/HWrecenze/ |
|