Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně, kde je opravdu hodně prostoru. Rozložení skříně je ve stylu již zavedeného standardu. Avšak je třeba počítat s tím, že tento model nepodporuje instalaci klasické 5.25" DVD mechaniky, a to na úkor předního panelu z tvrzeného skla.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva dvě pozice na 3.5“ plotnové disky, do kterých lze připevnit i disky o rozměru 2,5“. Další tři pozice pro menší 2.5" se nacházejí nad touto šachtou z druhé strany a úplně vespod ještě jedna pozice pro klasický plotnový 3.5" disk. Celkem lze tedy nainstalovat 3x3.5" disky a 6-9 menších 2.5" disku dle toho, zda se do skříně budou instalovat i ty větší nebo ne. Dá se tedy konstatovat, že v této skříni se dá vytvořit slušné diskové pole, což je kolikrát doménou mnohem dražších skříní. Kde ale musel výrobce trošku šetřit je management kabeláže. Jdou zde sice gumové záslepky v místech kudy prochází kabely od zdroje, jsou ovšem celkem malé a gumové vycpávky mají velkou tendenci při prostrkování kabelu z těchto pozic vypadávat. Pokud třeba srovnám stejný systém, jaký používá třeba Fractal Design, je to úplně jiné kafe. Což je problém, když tahle skříň už je ve stejné cenové hladině. Management je tedy trošku náročnější na odladění.
Také mezi plechem a bočnici není tak velká mezera, takže je nutné si s kabeláží od zdroje opravdu hodně vyhrát. Naštěstí je zde spousta míst kde lze kabely uchytit k plechu pomocí stahovacích pásků. Na zadní straně se nachází i modul kde jsou zapojeny všechny RGB ventilátory, u kterých je možnost si na předním panelu měnit otáčky ve 3 režimech (low/off/high), dále efekty a barvu podsvícení.
Co se mi na skříni hodně libí, jsou velmi tiché ventilátory, kvalitní prachové filtry, ke kterým je velmi dobrý přístup a snadno se čistí.
Zadní ventilátor lze výškově nastavit, je zde i celkem dost místa pro radiátor vodního chlazení nad základní deskou.
A jaká je tedy skříň v běžné praxi?
|