Strana 3 z 4
- Case v praxi – osazení komponent
Jako testovací komponenty jsem zvolil z nižší cenové kategorie. Tedy spíše kancelářského nebo HTPC stroje k televizi, což asi zajímá nejvíce zájemců o tuto mini skříňku. Procesor je tedy Skylake generace Core i3-6100. Základní deska Asrock mATX B150M-HDS. Paměti pak poskytla firma Kingston a to 1x 8GB modul s frekvencí 2133Mhz. Pevný disk byl poskytnut stejnou společnosti a to konkrétně model HypeX Fury 120GB. U zdroje padla volba na Enermax NAXN 450W, který bude bohatě stačit. Přece jenom celková spotřeba sestavy nepřesáhne 100W.
Nejprve jsem tedy osadil základní desku Asrock procesorem Intel a do slotu dal jednu 8 GB paměť od Kingston.
Do skříně jsem namontoval SSD disk Kingston Fury X do pozice tomu určené. Instalace je to velmi jednoduchá, stačí disk zasunout do rámečku a přitáhnout pomocí čtyř přibalených šroubků.
Zde již finální osazení komponent a vyvázaní kabeláže od zdroje.
Po smontování jsem již pouze nainstaloval operační systém a v BIOSU nastavil režim otáček ventilátoru na procesoru na „silent“. Přece jenom iCore i3-6100 má minimální spotřebu a nároky na chlazení jsou minimální.
Maximální možnou teplotu procesoru jsem simuloval v zátěžovém programu OCCT, který dokáže procesor vytížit opravdu na jeho samotnou hranici. I přesto byly teploty velmi pěkné hlavně na použití BOX chladiče se sníženými otáčkami na 1200 RPM. Teploty se pohybovaly kolem 60-65°C, velmi skokově občas povyskočily na maximum 73°C.
Teploty v IDLE jsem měřil v době nečinnosti, například při brouzdání internetem apod.. Teploty se pohybovaly kolem 30-32°C, tedy zde žádný problém. BOX chladič je v tomto režimu naprosto neslyšný a to samé mohu říci i o samotném zdroji. Celkově byla sestava po celou dobu krásně tichá, což je určitě cíl každého, kdo si podobný PC chce pořídit.
Pojďme tedy k hodnocení.
|