Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. To znamená, že zde už nenajdeme pozici pro klasickou 5,25" mechaniku. Zdroj kryje plech po celé délce skříně, ovšem pod deskou má perforace na chlazení a také otvory pro lepší management kabeláže od zdroje, nebo předního panelu skříně. Dobrou zprávou je, že výrobce myslel i na úhlednost vedení kabelů od zdroje a otvory vybavil gumovými výplněmi, kterých je tu celkem 6.
Skříň sice není vybavena klasickými šachtami pro pevné disky, ovšem lze připevnit až celkem čtyři k hlavní konstrukci skříně. Dva větší 3,5“ do plechu vedle zdroje a další dva menší 2,5“ disky vedle základní desky. Kdo tedy potřebuje velký úložný prostor pro tohoto tato skříň, asi nebude to pravé ořechové. Kdo ovšem spoléhá na jeden či dva velké M2 disky bude touto skříní nadšen, protože působí mnohem uhlazenějším dojmem.
Pokud jde o instalaci kabeláže, ta je vcelku snadná, protože mezi plechem a bočnicí je 3cm velká mezera. K celkovému vedení kabelů také velmi přispívají gumové výplně děr v hlavním plechu a také všude přítomné suché zipy. Dále je tu spousta míst kde lze kabely dále připevnit stahovacími páskami, které jsou součástí balení.
Co se mi na skříni hodně libí, je přítomnost modulu, který se stará o synchronizaci všech ventilátorů ve skříni s RGB podsvícením základní desky, to je zde řešeno skrze jeden 3pinový konektor. V modulu jsou tedy zapojeny všechny čtyři ventilátory, a je zde ještě jedna volná pozice. Jenom upozorním, že tento modul je nutné zapojit do zdroje, skrze SATA napájecí konektor.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován větší silou, než je z ní následně odsáván. Vzduch tedy samovolně uniká ven ze skříně i dalšími perforacemi na stropu apod. Pokud byste chtěli mít onen tok vzduchu vyrovnaný, doporučuji osadit procesor vodním AIO chlazením a radiátor umístit na strop skříně. Pak by foukaly tři ventilátory vzduch dovnitř a následně i tři ven.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|