Strana 5 z 7
Cooler Master CI5-9JD3A-0L / 9JDSB
Přítomné dva chladiče od Cooler Master si představíme najednou. Proč? Starší 3A asi již moc neseženete a provedením jsou trochu rozdílné, avšak typově je to ten samý chladič.
9JD3A
První verze tohoto chladiče má přibližně dvojnásobnou výšku pasivu, proti Intel BOX. Jeho provedení, jak vnitřní, tak vnější, je však totožné. Tedy opět hliník s měděným jádrem. Provedení ventilátoru je také podobné.
Přirovnal bych ho ventilátorem k chladiči Foxconn. Opět však mají lopatky ventilátoru ostré hrany. Zajímavostí je upínání, které si podrobněji popíšeme zítra při popisu instalace jednotlivých chladičů.
Základna tohoto chladiče již na sobě nese chladící pastu. Také však platí v případě použití tohoto chladiče stejné doporučení, jako u předcházející AKASA. Vyměnit za lepší pastu a nanést nižší vrstvu. Toto provedení od Cooler Master vyjde na přibližně 230 korun s daní.
9JDSB
Nejspíše novější verze (je v obchodech častější) tohoto chladiče, se kterou se v obchodech setkáte častěji, nese označení SB. Provedení pasivu se celkem liší. Samotný ventilátor je však provedením lopatek takřka totožný.
Hliníková základna je nezvyklého tvaru, není kulatá. Jádro je však opět tvořeno válcem mědi a stejné konstrukce jako Intel BOX. Opět je aplikována chladící pasta již z výroby.
Parametrově se obě verze liší, tedy co do rozměrů i technického provedení základny, který je ale ze stejného materiálu. Pasiv této verze je nižší. Jsem zvědav, zda se tento rozdíl nějak významně projeví v teplotách. Cena provedení modelu s označením SB je 240 korun s DPH.
Podívejme se na předposledního zástupce levných chladičů ...
|