Strana 2 z 5
Instalace - Cooler Master a Xilence
Trochu jiný způsob upínání mají ostatní chladiče v našem testu. Nicméně opět si je můžeme představit pěkně pospolu, protože způsob upínání je u nich víceméně totožný.
- Xilence Cooler IceBreaker 775
- Cooler Master CI5-9JD3A-0L
- Cooler Master CI5-9JDSB-0L
Všechny tři tyto chladiče se totiž šroubují do spodní části. U každého z těchto chladičů naleznete spodní plochou část, kterou je nutné umístit ze spodu na desku. Tím narážím na největší nevýhodu tohoto chlazení. Bez vymontování celé základní desky těžko poprvé tento chladič nasadíte. Není to tedy asi pro ty, kteří každou chvíli něco mění.
Výhodou tohoto upínání je samozřejmě jistota držení a celkem i snadné upnutí samotného chladiče, pomineme-li nutnost demontáže základní desky. V případě chladičů CM 3A a Xilence je spodní část navíc opatřena oboustrannou lepící páskou, která drží spodní část na místě, je tedy celkem možné, že desku bude nutné demontovat jen při prvním upnutí a následně, pokud bude potřeba chladič odstranit, může spodní část zůstat na místě bez nutnosti při opakované instalaci chladiče desku opět demontovat ze skříně.
Oba Coolermastery, ač se liší konstrukcí i velikostí pasivu, tak ve skříni zabírají místa podobně jako Intel Box. Oba se šroubují, ale model SB má jen plastový spodní rámeček bez lepení.
Xilence se také šroubuje do spodní základny. Manipulace se šroubovákem je stísněná kvůli konstrukci pasivů s heatpipe. I s tímto chladičem můžete narazit u některých desek na problém, že heatpipe trubice mohou zasahovat do pasivů, či hůře, do elektronických součástek, jako jsou mosfety, cívky či kondenzátory.
Tento způsob upínání nelze označit za horší proti předcházejícímu rychloupínacímu způsobu. Každý má své výhody i nevýhody, je tedy na výrobci, čemu dá přednost. Přejděme teď k popisu sestavy a samotného způsobu měření.
|