Strana 2 z 4
- ANTEC EA-550 Platinum - Zdroj
Zdroj dorazí v pěkné krabičce, která je samozřejmě správně těžká, protože kvalitní zdroj musí něco vážit.
Na krabici je samozřejmě jasně napsané vše, co zdroj nabízí.
Výrobce se neopomenul pochlubit ani tím, co vysoká účinnost v reálu znamená na úspoře peněz za energii proti zdroji s horší účinností.
Uvnitř nás kromě samotného zdroje čeká ještě přívodní kabel, manuál a několik pásků na svázání kabeláže + 4 šroubky na přimontování zdroje do CASE. Toť vše a více samozřejmě ani netřeba.
Zdroj je běžné velikosti, to znamená 150x140x86mm a váží kolem 1,9kg. Vnější část je vyrobena z tlustého plechu s odolným hrubším černým lakováním. Chlazen je aktivním 120mm ventilátorem s automatickou regulací otáček.
Zdroj samozřejmě disponuje samostatným zapínacím/vypínacím přepínačem vzadu u konektoru pro přívodní kabel. Jak bylo řečeno, zdroj nemá modulárně řešenou kabeláž.
Všechny kabely jsou tedy napevno vyvedeny z jednoho místa. Jsou kvalitně opletené a rozumně dlouhé. Zdroj nabízí počet konektorů úměrný svému výkonu 550W, přičemž nabízí 4 samostatné 12V větve po 30A.
Kromě obvyklých konektorů do základní desky 24-pin a 4+4-pin ATX 12V, najdeme ještě 2x 6+2-pin PCI-E (tedy napájení pro grafiku). Pak je zde 4x Molex, 5x SATA a 1x Floppy.
Náš web se nevyžívá v prozkoumávání každé jednotlivé elektrosoučástky, ale pohled dovnitř zdroje si samozřejmě neodpustíme.
Celkové zpracování působí dobrým dojmem, možná ty kabely k ventilátoru mohly být odolnější. Jinak vše je na svém místě.
Pátrali jsme a pravděpodobně původní návrh tohoto zdroje má na svědomí FSP (FORTRON). V tomto případě je ale patřičně vylepšen, aby dokázal splnit náročné podmínky 80PLUS Platinum certifikace a požadavky ANTECu na stabilní napájení s minimálním kolísáním.
A to nás přivádí k tomu, jak tento zdroj v praxi funguje a obstojí ...
|