Strana 3 z 5
Case je rozhodně prostornější než většina midi-towerů. Vnitřní uspořádání není vlastně nijak neobvyklé. Některé prvky jsou prakticky identické s řešením jiných výrobců. Jedna věc je tu trochu jinak, a to je posuvný krycí panel s držáky (podpěry) pro grafickou kartu. Osobně bych řekl, že možná až narušuje jinak poměrně čistý a uhlazený design.
Samozřejmě nenajdete žádné přední koše na disky či optické mechaniky, tahle doba už je zjevně za námi :). Koš na disky najdete vyjímatelný pod tunelem, který se dá také částečně rozebrat i celý vyjmout. Tunel má pěkné provedení horní i boční části, zejména okno, skrze kterým je vidět na zdroj, kdy ROG ASUS zdroje ze série Thor mají LCD, a tak je na něj vidět, což v jiných skříních není.
Čím HELIOS zaujme je osazení hned 4 ventilátorů v základu. A všechny jsou 140mm. Jeden na zadní pozici a tři vpředu. Tedy po stránce výchozího řešení chlazení není co vytknout. Ventilátory jsou napojeny na systém regulace, který lze ovládat přes tlačítko na horním panelu. Také šikovné.
A když jsme u toho, pohled na zadní stranu je zajímavý. Je zde jeden plastový zatmavený kryt na pantech navíc, který má za cíl ukrýt více kabely, protože jinak bočnice nad tím je také průhledná. Nezakryje tedy kompletně RGB podsvícené SSD disky, jako je tomu v jiných skříních, ale dovolí jim prosvítat, aniž by odhaloval tu změť kabelů. Nicméně celý ten kryt se musí extra šroubovat. Je to tedy krok navíc.
Jinak zde není nic moc zajímavé natož odlišného od jiných skříní, pokud jde o management kabeláže, vše je řešeno pásky na suché zipy. To je vyzkoušené a funkční a místa na kabeláž je zde dost.
A jaká je skříň uvnitř, pokud jde o montáž komponent a jejich chlazení?
|