Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Skleněná bočnice je upnuta klasicky na 4 šroubech, bohužel výrobce ji kompletně neutěsnil, takže nepřiléhá úplně ke konstrukci všude a jsou tam tedy mezery.
Rozložení skříně je ve stylu již zavedeného standardu. V pravé částí skříně se nachází pět pozic pro klasické plotnové disky. V základu jsou zde plastové krytky, lze sem však vložit kovový šuplík s diskem. Jak šuplík vypadá se podíváme na dalších fotkách. Další dvě pozice na klasické 3.5“ disky se nachází z druhé strany skříně a pozice pro optickou mechaniku chybí zcela. Pozicí pro menší 2.5“ disky je ve skříni dohromady úctyhodných 17. Standardně v základu máte možnost z toho co výrobce dodává ke skříni využít 3 pozice pro 3,5“ a 9 pozic pro 2,5“.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva dvě pozice na 3.5“ plotnové disky, do kterých jdou vložit až čtyři 2.5“ disky. Vpravo dole je pozice na napájecí zdroj a hned nad ním jsou dvě tři pozice pro 2.5“ SSD disky. Management kabeláže je zde velmi dobře řešený. A to díky všude přítomným úchytům na kabely, ty lze tedy moc pěkně svázat k sobě. Také je zde dostatek průchodek vybavených gumovými vložkami. Tento celý koncept je tedy hodně nakloněn těm, kteří vyžadují opravdu precizní management kabeláže a také to, aby byly kabely co nejméně vidět. Velmi podobnou koncepci má třeba konkurenční Define R6. Co je na fotce také patrné je malý PCB vybavený konektory na ventilátory. Těch je zde celkem 6 a skrze vestavěnou manuální regulaci lze tyto ventilátory řídit v několika krocích. Přepínat lze také mezi dvěma režimy. Buď je všech šest ventilátorů řízeno stejně, nebo se rozdělí na dva okruhy po třech ventilátorech.
Co se mi na skříni hodně libí, jsou velmi tiché ventilátory, kvalitní prachové filtry, ke kterým je velmi dobrý přístup a snadno se čistí a také všudypřítomné odhlučňovací materiály. Be Quiet! si na toto velmi potrpí a jejich skříně patří, co se týče tichého chodu k těm nejlepším na trhu a je to tedy podobné zaměření, jaké má právě R6.
Zajímavým prvkem skříně je vnitřní konstrukce, kdy celý vnitřní panel pro desku, sloty atd. lze vyjmout a použít jako testovací bench. Mnohem zajímavější je ale možnost celý ten vnitřní tray otočit vzhůru nohama a přehodit tak uspořádání skříně, kdy také skleněnou průhlednou bočnici můžeme dát na pravou stranu a do skříně tak bude vidět z této strany. To je hodně zajímavý prvek, který bychom uvítali u více skříní.
A jaká je tedy v praxi z hlediska osazení a funčknosti?
|