Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je trošku netradiční. Jsou zde totiž speciální pozice pro koše 3.5" disků ale jsou v základním provedení zaslepené záslepkami pro lepší tok vzduchu z předních ventilátorů. To je chytré řešení, protože pokud klasické disky již nepoužíváte, což je dneska celkem běžná praxe, má skříň lepší podmínky pro odvětrávání. Ještě bych připomenul, že přední kryt, který kryje zdroj a dolní šachtu na disky je odnímatelný, pokud například budete mít nový zdroj s vystaveným OLED displejem, což už některé nové modely mají, můžete si tento kryt demontovat, abyste na zdroj viděli.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva celkem 7 pozic na 3.5“ plotnové disky, do kterých lze připevnit i disky o rozměru 2,5“ (dva disk do každé pozice, celkem tedy 15). Dvě z nich na samotném spodku skříně jsou dostupné ihned. Dalších pět lze osadit skrze rámečky, které najdete v krabici s příslušenstvím. Taky se zde nachází modul pro regulaci vestavěných ventilátorů, které lze řídit bud manuálně nebo skrze 4 pin do základní desky. Uživatel má tedy na výběr, to velmi chválím. Ohledně vedení kabeláže, všude je spoustu místa a díky gumovým záslepkám není problém udělat management kabeláže opravdu úhledně.
Co se mi na skříni hodně libí, jsou velmi tiché ventilátory Silent Wings 3, kvalitní prachové filtry, ke kterým je velmi dobrý přístup a snadno se čistí.
V zadní části skříně se nachází odvětrávací ventilátor. Bohužel se zde nenachází vysouvatelná konstrukce pro pohodlné upevnění radiátoru vodního chlazení, jako tomu bylo u již testovaného modelu Silent Base 801, což je celkem škoda.
Zásadním prvkem je ale možnost převrátit uspořádání skříně, tedy místo toho, abyste do skříně koukali z levé strany, přehodíte to sklo na pravou stranu a přemontujete vnitřní uspořádání na druhou stranu.
Sice pak máte CPU dole a grafiky nahoře (tedy obráceně), ale funkční to je dobře a vidíte do skříně z pravé strany, což řada uživatelů uvítá.
|