Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je trochu netradiční. Jsou zde totiž speciální pozice pro koše 3.5" disků ale jsou v základním provedení zaslepené záslepkami pro lepší tok vzduchu z předních ventilátorů. To je chytré řešení, protože pokud klasické disky již nepoužíváte, což je dneska celkem běžná praxe, má skříň lepší podmínky pro odvětrávání. Ještě bych připomenul, že přední kryt, který kryje zdroj a dolní šachtu na disky je odnímatelný, pokud například budete mít nový zdroj s vystaveným OLED displejem, což už některé nové modely mají, můžete si tento kryt demontovat, abyste na zdroj viděli.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva celkem 5 pozic na 3.5“ plotnové disky, které se upevňují do speciálních rámečků, avšak mějte na paměti, že v základním balení se nachází pouze jeden tento rámeček a pokud jich budete potřebovat více, tak je musíte přikoupit. To je další omezení vůči modelu 801, kde jsou všechny rámečky už v základním balení. Ovšem pokud vám stačí pozice pro tři klasické 3.5" disky tak toto nemusíte řešit. Pokud byste využili maximální kapacitu skříně lze do ni nainstalovat 7 větších disku a celkem 14 těch 2,5". Pokud tedy vyžadujete opravdu velkou diskovou kapacitu ve vašem PC, toto je skříň pro vás. Dobrou zprávou také je, že rámečky pro disky jsou vybaveny anti vibračním uchycením.
Pokud jde o instalaci kabeláže, všude je dostatek místa díky 3 cm mezeře mezi plechem od desky a samotnou bočnicí. Dost taky pomáhají všude přítomné úchyty pro připevnění kabeláže a kvalitní gumové záslepky v oranžové barvě, které krásně opticky doplňují oranžovou linku na předním panelu.
Co se mi na skříni hodně libí, jsou velmi tiché ventilátory Pure Wings 2, kvalitní prachové filtry, ke kterým je velmi dobrý přístup a snadno se čistí. Nacházejí se jak před předním ventilátorem, tak i na celém spodku skříně. Nedochází tedy k tomu, aby i zdroj samotný nasával do sebe prach z pod skříně. Jenom radím tento filtr často čistit, trpí totiž na zanesení mnohem víc než ten přední, právě díky tomu, že je blíže k zemi.
V zadní části skříně se nachází odvětrávací ventilátor a nad ním je vysouvatelná konstrukce pro pohodlné upevnění radiátoru vodního chlazení, což je doslova geniální řešení a velmi brzy očekávám, že s podobným řešením přijdou i ostatní výrobci počítačových skříní. Také jsou zde vidět dvě záslepky pro vertikální umístění grafické karty, ovšem je nutné si přikoupit PCIe extendér, v základním balení ho nenajdete.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|