Strana 3 z 6
Obě verze jsou uvnitř stejné. Liší se jen ta jedna bočnice. V případě veze bez plexi jsou obě stejné, kdy výrobce ocelovou bočnici uprostřed vyklenul, a tak podstatně navýšil její pevnost. Toto vyklenutí je navíc možno využít pro další 120mm ventilátor a z vnější strany je to opatřeno esteticky pěkným krytím. Tyto pevné bočnice jsou navíc od výrobce opatřeny tlustou hluk tlumící hmotou, která je i na přední straně skříně. To opravdu výrazně tlumí hluk, který případně ze skříně od komponent a chlazení vychází a používá se u mnoha kvalitních skříní. V případě verze "Window" je levá bočnice, tedy ta pod kterou se dostáváte přímo na komponenty, udělána jinak. Je opatřena tlustým průhledným čirým plexi. Mnohem tlustším, než se běžně používá, což tedy výrazně nahrazuje použití protihlukové hmoty u té druhé bočnice.
Interiér je na první pohled zcela standardní a Be Quiet! se jen snažil skloubit trochu moderní trend se starým. To znamená, že jsou zde i 5,25" pozice, zdroj je vlevo dole, dva koše na pevné disky, a na předku skříně dva 14cm ventilátory, které vhání vzduch dovnitř a jeden 12cm pod stropem vzadu, který fouká vzduch ven. Skříň tedy pracuje na přetlakové metodě. Toto se da samozřejmě eliminovat tím že dáte přední ventilátory na 5-7V a zadní na 12V. Skříň má dále další dvě pozice pro 12/14cm ventilátory na stropě, kde je také možnost instalace radiátoru k vodním AIO řešením, nebo pro profesionální stavěné vodní sety, což si samozřejmě ukážeme také.
Po sejmutí druhé bočnice vidíme, že skříň má velmi dobře řešený management kabeláže, kabely můžete pomocí bendrů (které sou přiložené) přichytit na zadní plech a průchodky mají velmi kvalitní gumové záslepky v efektní oranžové barvě, aby to ladilo s černo-oranžovým zpracováním skříně.
Kabely se tak dají velmi jednoduše schovat tak aby nebyly z druhé strany kde je osazeny HW skoro vůbec vidět.
Dodávané příslušenství, šroubčky, bendry apod.
Také se zde nacházejí dvě pozice pro SSD disky, což se velmi hodí v případě že vyndáte dva koše na HDD aby lépe proudil vzduch s předních ventilátorů. Pořád máte ještě 5,25" pozice pro osazení disků.
Skříň bez dvou košů na disků
Pokud tedy vyndáme ze skříně oba koše na klasické disky, naskytne se nám pohled na přední větráky a na perforaci co je za nimi. Tuto perforaci považuji za celkem nešťastnou, protože celkem dost zvyšuje aerodynamický hluk, a také snižuje účinnost daných ventilátorů. Ideální řešení by bylo perforaci v oblasti lopatek nemít vůbec. Použít tedy drátový štítek, nikoliv tuto perforaci plechu, což platí hlavně i pro zadní pozici na ventilátor.
Zadní 12cm ventilátor s 1500rpm co odvádí vzduch ven ze skříně.
Také je zde problém v oblasti použitého plechu, na kterém drží oba koše na disky. Tento plech je ke kostře skříně nanýtován a nejde sundat, což bohužel brání v instalaci 240mm radiátoru na předek skříně, kde má radiátor mnohem větší smysl než na stropě, protože nasává studený vzduch a jeho účinnost je mnohem vyšší. Umístíme zde tedy maximálně 120/140mm radiátor.
Šachta na mechaniky je šikovně opatřena plastovými zámky na uchycení mechanik, tyto plastové zámky se dají také lehce sundat, pokud trváte na klasickém upevnění pomocí čtyř šroubků.
Celkově vzato je interiér skříně poměrně standardní, nicméně je tu pár drobností, které se určitě daly vyřešit lépe, i s ohledem na to, jak si Be Quiet! zakládá na tichu a chlazení. Je zde tedy prostor pro zlepšení, ale v první verzi se to rozhodně dá používat. Tedy pokud vyberete vhodné komponenty. A jaká jsou omezení skříně a co nabízí z hlediska možnosti osazení?
|