Strana 3 z 5
První co mě po vyjmutí skříně z obalu zaujalo je, že ačkoliv je stejně velká jako moje bývalá ASUS TA-982, tak váží stejně jako když je ta ASUS skříň plná, ačkoliv byla prázdná.
Design je opravdu povedený, zvenku vše v černé. Ať už jde o plasty, nebo plech. Zepředu je mřížka z perforovaného plechu přes celé čelo, což je pro mě dost nepochopitelná věc, která se objevuje na čím dál tím víc skříních. Jediné co to způsobuje je více prachu uvnitř a více hluku venku. Ve spodní části čela skříně má mřížka samozřejmě své opodstatnění, neb je za ní schovaný 140mm ventilátor s červeným LED podsvícením.
Bočnice jsou jedna plná plechová (na straně, kde je zadní část základní desky) a druhá s oknem z lehce tónovaného (do černa jak jinak) akrylu. Plechy jsou upravené nejspíše práškovým lakováním, tudíž velice odolný povrch. Akrylová část v sobě má též dvě mřížky a možnost upevnění dvou 120mm ventilátorů. Mimochodem zcela zbytečné a navrch by určitě působilo estetičteji, kdyby byl povrch akrylového okna neporušen. Plus to zcela logicky narušuje průchod vzduchu ve skříni. Ale k tomu později.
Horní část je plechová, stejně jako bočnice a na ní je našroubována plastová část včetně madel. V zadní části nahoře je umístěn další 140mm ventilátor, tentokrát bez LED. V přední části nahoře je panel s tlačítkem na zapnutí, restart PC a speciální tlačítko, které umožňuje zapnout a vypnout LED podsvícení ventilátorů. Moc hezká schopnost, pokud by někomu vadilo ono podsvícení. Dále pak jeden eSATA konektor, který prostě zapojíte do SATA na základní desce pomocí přiloženého kabelu, pak 4 USB porty a po jednom na mikrofon a sluchátka. Plus jsou zde dvě malé LED signalizující provoz HDD a zapnutí PC. Panel vypadá, že je z leštěného hliníku, nebo prostě jen z obyčejného vyleštěného plechu, těžké říci, ale vypadá to pěkně.
Zadní část skříně je v podstatě standardní, je zde místo na jeden 120mm ventilátor (též součástí balení a s LED).
Podívejme se, co si pro nás CM chovává pod kapotáží …
|