Strana 4 z 5
- CM Storm Scout – interiér
Interiér skříně je docela zajímavě řešený. Celý práškově nalakovaný na černou barvu, kromě zadních záslepek a zadní části, ta je zřejmě lakována normálně. Na desce držící základní desku je výřez určený k usnadnění výměny chladiče procesoru, tedy pokud máte ten typ co je natolik přístupný aby šel vyměnit bez vyndání desky. Zadní část má na sobě též malé úchyty k usnadnění managementu kabelů. Tedy za předpokladu, že se vám tam kabely vejdou.
Zdroj je umístněn trošku méně tradičně na spodku skříně, lze ho upevnit jak ventilátorem nahoru, tak dolu. Pod zdrojem je otvor a protiprachový filtr. Toto hodnotím jako plus, protože zdroj tak nenatahuje zbytečně horký vzduch z case a nahoře na jeho obvyklém umístění, a je možnost natočit chladič procesoru tak, aby šel horký vzduch rovnou směrem vzhůru a ven ze skříně, což je přirozený pohyb horkého vzduchu.
Upevnění harddisků je řešeno přes lehce nasaditelné lyžinky, systém funguje velice snadno a dobře. Z důvodu tohoto upevnění jsou zřejmě HDD otočené o 90° horizontálně. Mínusem je, že přední větráček tak trošku pozbývá smyslu, i když je ta část s HDD docela slušně děravá. Ale HDD se nepřehřívá, takže je to vcelku v pořádku.
Horší je to s upevněním 5,25" mechanik a podobných věcí. Coolermaster se rozhodl použít zaklapávací systém nahrazující šrouby z jedné strany a z druhé strany obyčejné šrouby. Hloupější systém jsem myslím ještě neviděl. A důvod je mi naprostou záhadou, protože u této skříně rozhodně nelze mluvit o instalaci bez použití nářadí. Problém není ani tak při upevňování mechanik DVD/CD či BR, ale při upevňování čehokoliv jiného. Třeba můj chladící box HDD tam v podstatě visí na šroubech z jedné strany a je velice lehce podepřen oním zaklapávacím systémem z druhé strany. Stačí do toho lehce ťuknout a visí opět jen na šroubech.
O nějakém kontroleru větráčků ani nemluvě, to pravděpodobně nebude ani možné z jedné strany upevnit, neb onen zaklapávací systém je vymyšlen čistě na dva otvory v mechanikách. Opravdu nepochopitelné, obzvlášť v kontrastu s použitím šroubů na druhé straně, působí to tak trochu zvláštně, když na jedné straně je to jakoby instalace bez nářadí a na druhé straně máte bez šroubováku smůlu. Přitom by stačilo udělat ten zaklapávací systém prostě s možností odmontovat ho a nahradit šrouby.
To samé platí pro zadní část case, místo kde se standardně přišroubovávají karty do PCIe či PCI (případně stařičkého AGP). Lze je "zajistit" též zaklapávacím systémem, který je z plastu a prakticky není schopen nějakou těžší grafiku udržet v místě, kde by měla být. Naštěstí zde je možnost použít místo toho šrouby – což doporučujeme a je to rozhodně jistější.
Víceméně je to vše k popisu skříně, ještě malá poznámka, že před předním ventilátorem je též protiprachový filtr. S nic moc efektivitou, ale ona ani moc velká být nemůže, když je celé čelo perforované a navíc protiprachový filtr co by nepropouštěl žádný prach, by pravděpodobně nepropouštěl ani moc vzduchu. Užitečnost je minimálně diskutabilní, ale to není jen případ této skříně a je to standardní záležitost u většiny CM skříní současnosti i u jiných podobně vyvedených modelů konkurence.
A ještě vzadu je možno místo PCI záslepky namontovat speciální záslepku, skrze kterou můžete provléknout kabely od myši a klávesnice, aby vám je nikdo na LAN party neukradl. Zajímavá věc, ale asi bych nejezdil na LAN party, kde by mi hrozilo okradení.
|