Strana 3 z 5
Bočnice z temperovaného skla má u tohoto modelu méně šikovné upínání, než jiné skříně. Samo o sobě uložení bočnice není nijak zvláštní, ale řešení v podobě 4 šroubů s imbus hlavou je rozhodně mínusem. Corsair měl použít řešení povolitelné rukou. Druhá plechová bočnice je už klasicky na dvou šroubkách.
Na šroubkách je i horní panel, jeho demontáž je jednoduchá. Zato demontáž předního panelu, který sice není přišroubovaný, je poněkud nepříjemná. Předek drží na několika „pacičkách“, které se trhem vycvaknout, problém je, že když ten panel, který není rovný, trhnete jinak než rovnoměrně, můžete nějakou urvat (což se mi „povedlo“). Demontáž předního panelu u této skříně je navíc nutná, pokud chcete pracovat s předními pozicemi pro chlazení tudíž by měla být zvládnuta lépe.
Nicméně jak vidíte, po demontáži máte přístupnou celou vnitřní konstrukci, která už je z ocelového plechu a velmi jednoduchá. Vnitřní design postrádá 5,25“ pozice a koš na disky je na podlaze, je posuvný a to tak, aby buď byl dostatek místa pro zdroj, nebo dostatek místo pro až 360mm výměník s ventilátory po obou stranách. Koš na disky je to jediné, co lze uvnitř skříně vymontovat.
Jak vidíte, v základu má skříň jeden LED podsvícený 120mm ventilátor vpředu a druhý již klasický černý bez podsvícený 120mm ventilátor je na zadní stěně. Podsvícení ventilátoru i předního panelu je výrazné (v případě naší černé skříně je červené) bez nutnosti a možnosti jeho ovládání.
Tolik k teoriím, podívejme se rovnou na praktické zkušenosti a montáž komponent …
|