Strana 3 z 5
Co se mi na skříni hodně libí, je to, jak je vyřešeno připevnění bočnic. Tvrzené skla jsou totiž připevněna na pantech a na skříni drží pomocí magnetů. Nemusí se tedy nic šroubovat k tomu, abyste se dostali ke komponentům zepředu, nebo k diskům a zdroji zezadu. Samozřejmě je možné ty bočnice sejmout z pantů zcela, což asi uděláte při základní montáži.
Po odkrytí bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je ve stylu již zavedeného standardu, pouze pozice na klasický 3.5“ disk se nachází z druhé strany skříně a pozice pro optickou mechaniku chybí zcela.
Nutno říci, že Corsair hodně investoval do vnějšího designu a materiálů, kdy skříň vypadá hodně zajímavě a luxusně. Vnitřek je už ale z klasického ocelového plechu, uspořádání i velikost jsou standardní vzhledem k třídě.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva dvě pozice na 3.5“ plotnové disky. Vpravo dole je pozice na napájecí zdroj a hned nad ním jsou tři pozice pro 2.5“ SSD disky. Celkem lze tedy zapojit pět disků. Hodně dobře je vyřešený i management kabeláže, k tomu zde slouží plechem krytá šachta, která drží na dvou šroubech.
Krycí plech na cable-management je taková třešnička na dortu. Skříň je v základu vybavena výrobcem dvojicí ventilátorů, jeden v předu, druhý vzadu, což je tedy nutné minimum.
Nicméně tím už se dostáváme k tomu, co a jak lze do skříně osadit a tak se podívejme na tento model a montáž komponent do něj v praxi …
|