Strana 3 z 5
Obě bočnice skříně jsou tedy skleněné a přišroubované kolmo. Po odkrytí bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je ve stylu již zavedeného standardu, pouze pozice na klasický 3.5“ disk se nachází z druhé strany skříně a pozice pro optickou mechaniku chybí zcela. Menší 2.5“ disky můžete ale připevnit pod základní desku.
Výrobce zvolil opravdu extrémně jednoduchý design dvou překrývajících se plechu, kdy ten pro základní desku je níže a ten blíže předku je výše, a tak můžete ukrýt kabeláž. Dá se říci, že Cougar nijak nevyužil přední část skříně, nenabízí žádné montážní otvory třeba pro expanzní nádobu či čerpadlo apod. Skříň má výrazný spodní tunel, který má ale v předu velký výřez, takže nehrozí kolize s delšími výměníky.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva dvě pozice na 3.5“ plotnové disky. Vpravo dole je pozice na napájecí zdroj a hned nad ním jsou dvě pozice pro 2.5“ SSD disky. Celkem lze tedy zapojit šest disků. Management kabeláže je zde řešen bohužel ne moc dobře, úplně zde chybí klasické díry na průchozí kabeláž včetně gumových výplní. Také je zde celkem málo místa na kabely mezi plechem a bočnicí. Zde si mohl výrobce víc vyhrát a třeba se inspirovat u Fractalu, který má toto vyřešené mnohem lépe.
Co se mi na skříni hodně libí, je to, jak je vyřešeno připevnění bočnic. Tvrzené sklo je totiž připevněno velmi dobře, a hlavně mezi sklem a skříní nejsou mezery a dobře těsní, aby tudy nevnikal do skříně prach. Také všudypřítomné prachové filtry velmi pomáhají k tomu, aby komponenty časem netrpěly přehříváním.
Sejmout lze přední i horní panel, pod kterými je pozice pro ventilátory. Pod předním panelem je ještě filtr proti prachu. Celkově je konstrukce skříně velmi jednoduchá a výrobce opravdu nevymýšlel žádné speciality. Jaká je v praxi?
|