Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je ve stylu dnes již zavedeného běžného standardu. Dvě pozice pro menší 2.5“ disky se nacházejí na plechu, který kryje pozici zdroje. Pozice pro klasické DVD mechaniky tj. 5,25“ zde chybí zcela, prostě se s nimi už nepočítá, to je ale dnes už v pořádku.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva dvě pozice na 3.5“ plotnové disky, do kterých lze připevnit i disky o rozměru 2,5“. Kde ale musel výrobce viditelně šetřit je management kabeláže. Nejsou zde klasické průchody, ani gumové výplně. Je zde prostě jedna velká mezera táhnoucí se celou skříní a skrze ní se vedou kabely od disků, nebo zdroje do základní desky. Také je zde mnohem větší náročnost na vyvázání kabeláže, protože mezi plechem a sklem je hodně málo místa.
Co se mi na skříni hodně libí, jsou velmi tiché ventilátory, kvalitní prachové filtry, ke kterým je velmi dobrý přístup a snadno se čistí, protože jsou přichycené pouze pomocí magnetu. Nacházejí se jak za předními ventilátory, tak i na stropě skříně. Snad trochu netypicky je ten přední filtr za ventilátory a ne před nimi.
Z hlediska vnitřního uspořádání a zpracování je COUGAR PANZER G naprostý průměr dnes, žádné zvláštnosti výrobce nevymýšlel, vše je jednoduché a čisté. A je zde spousta prostoru i pro veliké EATX desky, dlouhé grafiky a masivní 360mm výměníky chlazení.
Tak se podívejme na praktické zkušenosti s touhle skříní ….
|