Strana 4 z 5
- V praxi – osazení komponent a chlazení
Jako obvykle testujeme skříň s různými komponenty, tak abychom vyzkoušeli různé možnosti. Řadu věcí odhalíte, až když se pokusíte do skříně něco namontovat. Parametry ne vždy řeknou vše. Takže jak je na tom dnes testovaná case?
Skříň patří mezi prostornější střední midi modely, speciálně v této cenové hladině. Pojme naprosto bez problémů i větší E-ATX základní desky (samozřejmě ne CEB).
Výrobce počítal i s průtahy pro kabeláž a prostoru pro i velkou desku a kabeláž k ní je tak dost a dost. Samozřejmě lze osadit i menší formáty bez potíží.
I tady je hodně prostoru. Case je delší a širší, takže nemá absolutně žádný problém ani s největšími grafikami současnosti.
Běžná i větší 30cm grafika se vejde s velkou rezervou. Docela zajímavý je ten integrovaný nastavitelný držák grafiky v přední části.
I v této oblasti se výrobce drží dnes osvědčeného designu. Vyjímatelný koš na dva 3,5mm disky je pod tunelem v předu a lze ho posouvat nebo prostě zcela vyjmout. Ale skříň je dostatečně hluboká a dlouhá, takže se vejde ten koš, i se současným osazením 360mm výměníku vpředu a běžně dlouhého zdroje s kabeláží.
2,5“ SSD se pak vejdou do skříně standardně také dva, výrobce zde ovšem nepoužil žádné kalsické rámečky, takže případně sejmout osazené disky nepůjde bez vyjmutí základní desky, což je tedy méně flexibilní, ale pro většinu uživatelů dnes asi ne až takový problém (většina dnes stejně používá M.2 SSD).
Pokud jde o zdroj, DeepCool nabízí své modely, a dokonce i designově přímo padnoucí (včetně bílé kabeláže).
Uvádí podporu pro až 160mm zdroj, tedy ty největší a místa je zde dost. Standardně dlouhý zdroj se sem vejde i s dostatkem místa pro kabeláž. Nicméně vždy musí mít ventilátor otočený dolů, protože v tunelu nad ním nejsou žádné perforace, tedy žádný rozumný přístup vzduchu ke zdroji, pokud byste jej osadili ventilátorem vzhůru.
Na první pohled může předek skříně působit restriktivně, ale není. Před ventilátory je docela dost místa, a to i kolem toho předního panelu. Ten samotný je tvořený perforovaným ocelovým plechem. Takže přístup ke vzduchu mají osazené přední ventilátory solidní. Bohužel CASE není zase až tak velká, takže 3x 140mm se na přední stěnu nevejde (jen 2x 140mm), proto tam dal výrobce 3x 120mm a to vlastní konstrukce s RGB podsvícením. Na přední stěnu se dá bez potíží osadit tedy až 360mm výměník.
Case je ale dost široká, takže na zadní stěnu už se vešel 140mm ventilátor (ten nesvítí) a na procesor se dá osadit i velmi vysoký chladič (175mm).
Na strop se pak dají osadit 2x 120 nebo 2x 140mm ventilátory a odpovídající výměník (až 240/280mm). Celkově velmi standardní uspořádání i výkon chlazení. A vše je vyřešeno slušnými osazenými ventilátory v základu.
Takže k hodnocení …
|