Strana 2 z 4
Skříň přišla v jednoduché klasické krabici kartonového typu s potiskem. Žádnou výtku v tomto ohledu. Uvnitř je standardní ochrana balení proti poškození při přepravě.
Celkové rozměry skříně jsou celkem skromné, na délku 500 mm a na výšku 510 mm. Na šířku pak jenom 203 mm. Celková váha je 9,2kg, což vzhledem ke skleněné bočnici není mnoho, ale to se dalo čekat s ohledem na cenu.
Zezadu lze vidět, že skříň poskytuje sedm záslepek pro další dedikované karty, které zapojíte do PCI-E slotu na desce. Umístění zdroje je tradičně na spodku skříně.
Zespoda se nacházejí pouze pogumované nožičky a vysouvatelný prachový filtr (hodně základní) a vidíte i posouvatelné upnutí koše na disky.
Pohled shora ukazuje umístnění podsvícených konektorů a ovládání a také velký magnetický prachový filtr.
Přední panel je pak velmi jednoduchý, bohužel kompletně pevný a průchozí pro vzduch je jen v dolní části. A jaká je skříň uvnitř?
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je ve stylu již zavedeného standardu. Pozice pro menší 2.5“ disky se nacházejí na plechu, který kryje pozici zdroje. Pozice jsou zde celkem dvě.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva dvě pozice na 3.5“ plotnové disky, do kterých lze připevnit i disky o rozměru 2,5“. Kde ale musel výrobce viditelně šetřit je management kabeláže. Jsou zde sice průchodky, ale nemají gumovou výplň, není to tedy tak estetické jako u skříní vyšší cenové kategorie. Také mezi plechem a bočnici není tak velká mezera, takže je nutné si s kabeláží od zdroje opravdu hodně vyhrát. Naštěstí je zde spousta míst kde lze kabely uchytit k plechu pomocí stahovacích pásků.
Co se mi na skříni hodně libí, jsou tiché ventilátory, rozumné prachové filtry, ke kterým je velmi dobrý přístup a snadno se čistí.
Podívejme se tedy na osazení skříně komponenty a otestujeme si tak, jaká je v praxi …
|