Strana 3 z 5
Po odkrytí bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je ve stylu již zavedeného současného standardu, pouze pozice na klasický 3.5“ disk se nachází z druhé strany skříně a pozice pro optickou mechaniku chybí zcela.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva dvě pozice na 3.5“ plotnové disky. Vpravo dole je pozice na napájecí zdroj a hned nad ním jsou dvě pozice pro 2.5“ SSD disky. Celkem lze tedy zapojit čtyři disky.
Management kabeláže je zde řešen bohužel nepříliš dobře, bude hodně složité kabely schovat tak, aby nebyly vidět, a hlavně mezi vnitřním plechem, na kterém je přidělaná deska a bočnicí není moc místa. Na tomto bych zapracoval na do budoucna.
Co se mi na skříni hodně libí, je to, jak je vyřešeno připevnění bočnic. Tvrzené sklo je totiž připevněno pevně, a hlavně mezi sklem a skříní je těsnění, aby tudy nevnikal do skříně prach. Také všudypřítomné prachové filtry velmi pomáhají k tomu, aby komponenty časem netrpěly přehříváním. Skříň má navíc protihlukové vycpávky na některých panelech a v základu má osazené i tři ventilátory a řízení otáček lez regulovat ve třech nastaveních.
Čímž se dostáváme tedy k nejdůležitější částí, a tedy co a jak se dovnitř vejde a jak skříň funguje v praxi. Podívejme se na to …
|