Strana 1 z 5
- TEST: Fractal Design Arc Mini R2
- malá, jednoduchá a přesto propracovaná skříň i pro "velký" PC
Nová verze cenově dostupné, propracované a prostorné, přesto malé skříně pro mATX počítač.
I výkonný PC dnes může být naskládaný bez problémů do malé skříně. A i malá skříň může být dostatečně prostorná. Přesně to reprezentuje nová Fractal Design Arc Mini R2. Pokud je vám tato skříň nějak povědomá, tak je tomu správně.
Již před časem jsme otestovali její první verzi. Společnosti Fractal Design se za krátkou dobu podařilo vybudovat solidní pověst jako výrobce skříní s výborným poměrem cena-výkon (cena-kvalita). Skříně Fractal neobsahují žádné zbytečné parádičky a neplýtvají drahými materiály, soustředí se na maximální funkčnost, maximální kvalitu provedení, jednoduchý a funkční design a to vše za dostupnou cenu. Místo vymýšlení a zkoušení nových a nových designů, vylepšuje Fractal již osvědčené koncepty. A proto tu dnes máme R2 verzi Arc Mini, která se nejen nám v minulosti moc líbila. Co tedy Fractal vylepšil v její stávající druhé verzi?
- Fractal Design Arc Mini R2 - pro výkonný mATX počítač
Dávno už nemusí být velmi výkonný počítač, osazený klidně i nejvýkonnějším procesorem a grafikou, jakou trh nabízí, přerostlým, hlučným a topícím monstrem. Dnes se dají takové počítače poskládat do skříní, jež lze pak klidně i přenášet bez toho, abyste si uhnali kýlu. ARC MINI R2 je přesně taková skříň.
Určena je jen pro desky s velikostí maximálně formátu mATX, případně tedy i menších mini-ITX. To dnes ale nepředstavuje absolutně žádný problém. Kvalitních, výkonných mATX desek je na trhu hromada. Dokonce i na nejvýkonnější platformu současnosti, Intel X79, koupíte herní výkonnou základní desku pro OC (máme ji i v našem testu - ASUS RAMPAGE IV GENE X79). Nouzi nebudete mít ani o dostatek místa pro výkonnou grafiku, kdy do této jinak malé skříně se vejdou i ty největší přes 30cm měřící monstra. A ještě zbývá dost a dost místa na dobré a účinné chlazení, disky a vše, co je třeba.
Základní parametry skříně ARC MINI R2 vidíte v tabulce. Co Fractal vylepšil o proti minulé verzi? Změny jsou hlavně v detailech. Zpředu je skříň trochu hezčí, opatřena pěkným logem v dolní části, nahoře přibyl ovladač pro otáčky ventilátorů, Fractal zapracoval i na provedení některých funkčních detailů, na zadní straně uvnitř přibyly pozice pro SSD disky a levá bočnice dostala velmi pěkné kouřové plexi . To vše za cenu lehce přes 2100 korun vč. DPH s již nainstalovanou trojicí ventilátorů.
Podívejme se tedy na skříň blíže ...
|