Strana 3 z 5
A co najdeme, když skříň otevřeme? Hlavně odpověď na otázku, kde Fractal ušetřil, aby se dostal na tu velmi přijatelnou cenu, co tahle skutečně široká a prostorná case stojí. Na první pohled je to vidět.
Co nenajdeme, jsou ty pěkné extra koše na disky s různými extra upínacími mechanismy, gumové chrániče všeho možného, odhlučňovací hmoty a já nevím, co ještě. Zkrátka tohle všechno muselo pryč. Co zůstalo, je prostor.
Skříň je dostatečně široká na to, aby vpředu i vzadu bylo místo na 140mm ventilátory a ještě ho zůstalo dost na všechnu kabeláž pod bočnicemi a ještě kousek víc. Tahle skříň má šířku jakou mají běžně skříně o kategorii dražší.
Asi nejkontroverznější je řešení uchycení disků. To zde představuje vyjímatelná stojka, ke které se disky z obou stran dají přichytit. Strana směrem k bočnici je pro nízké 2,5" disky, strana směrem do case je pak pro 3,5" disky. Celkem se jich tam vejde 3+3. Další dvě pozice vhodné pro SSD je ovšem také na zadní straně stěny pro uchycení desky. Napevno jsou pak dvě 5,25" pozice.
Jednoduše odnímatelná přední strana odhalí dvě pozice pro až 140mm ventilátory, kde jeden už je osazený (1 hydraulic bearing 140mm Silent Series R2 fan, 1000 RPM speed). A za ně se dá přimontovat až 280mm dlouhý výměník pro vodní chlazení.
Zadní stěna obsahuje druhý v základu osazený 140mm ventilátor a odnímatelné krytí pro rozšiřující karty. Zdroj je tradičně již umístěny dole, takže nepřispívá žádným způsobem k ohřívání vzduchu uvnitř case, ale ani jej nepomáhá chladit.
Strop skříně není osazený ničím, jsou zde ale dvě velké pozice pro 2x 140mm ventilátory a díky prostoru se sem dá osadit i až 280m dlouhý a 30mm tlustý radiátor osazený tenčími ventilátory. Jinak z přední horní části skříně vedou také kabely pro připojení ovládání a USB/zvukových portů.
Celkově tedy žádné parádičky. Ovšem to nevadí. To podstatné, jako prostor, přístup pro montáž, úklid kabelů a tak dále tady všechno je. A jaká je tedy CASE v praxi?
|